X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Śpiewak: Trzaskowski działa ręka w rękę z ohydnym przestępcą reprywatyzacyjnym

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 07:45
Jestem obiektem nagonki środowisk, którym przeszkadzam w interesach - uważa ułaskawiony przez prezydenta działacz miejski Jan Śpiewak. Odnosząc się do kwestii reprywatyzacji, ocenił, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski "działa ręka w rękę" ze znanym kupcem roszczeń.
Prezydent Warszawy, kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski podczas wizyty w Oświęcimiu
Prezydent Warszawy, kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski podczas wizyty w OświęcimiuFoto: PAP/Art Service

Prezydent Andrzej Duda postanowieniem z czwartku ułaskawił aktywistę miejskiego Jana Śpiewaka, skazanego z art. 212 Kodeksu karnego, czyli za zniesławienie, w kontekście sprawy warszawskich reprywatyzacji.

collage kaleta trzaskowski.jpg
Trzaskowski o reprywatyzacji: zrobiliśmy wszystko. Kaleta: obrzydliwa hipokryzja

O swoje ułaskawienie Śpiewak pytany był wieczorem w Polsat News. - Ja mam 25 procesów wytoczonych, 10 procesów wygranych prawomocnymi wyrokami, jestem obiektem nagonki środowisk, niestety również prawniczych, biznesowych warszawskich, którym przeszkadzam w interesach - mówił Śpiewak.

Bronił jednocześnie swojego wpisu dotyczącego Bogumiły Górnikowskiej-Ćwiąkalskiej. - Pani Górnikowska-Ćwiąkalska przejęła nieruchomości na ul. Joteyki. Jest protokół przejęcia nieruchomości, na którym figuruje jej nazwisko? Jest. Występuje tam słowo "przejęcie"? Trzykrotnie. Więc nie róbmy z ludzi idiotów - stwierdził.

"Blokuje wypłatę odszkodowań"

Śpiewak został zapytany również o piątkową wypowiedź z wywiadu dla portalu wPolityce.pl, w którym powiedział, że należy "zadać pytanie, czy Rafał Trzaskowski jest solidarny z przestępcami".

- Rafał Trzaskowski zaskarżył decyzję komisji weryfikacyjnej odbierającą kamienice, które w mojej ocenie ukradł Marek M., przestępca, który m.in. prześladował Jolantę Brzeską, zanim została ona zamordowana. On wystosował pozwy przeciwko komisji weryfikacyjnej, żeby mu nie zabierać tego majątku, żeby mu nie zabierać pieniędzy, których się dorobił na dzikiej reprywatyzacji - mówił aktywista.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Jan Śpiewak: gdyby Trzaskowski był prezydentem, raczej nie zostałbym ułaskawiony

Zdaniem Śpiewaka, Trzaskowski "blokuje wypłatę odszkodowań dla ofiar reprywatyzacji". - No działa ręka w rękę z jednym z najbardziej ohydnych przestępców, którzy działali na rynku reprywatyzacyjnym - ocenił Śpiewak.

1200_Komisja Weryfikacyjna_PAP.png
Spacer śladami reprywatyzacji. "Oto skala tego, co spotkało Warszawę"

Uznany za winnego

Jan Śpiewak został w połowie grudnia ub. roku prawomocnie uznany przez Sąd Okręgowy w Warszawie za winnego zniesławienia mec. Bogumiły Górnikowskiej. Uzasadnienie wyroku było niejawne. Śpiewak krytykował publicznie Górnikowską w związku z reprywatyzacją jednej z kamienic i jej działalnością z lat 2008-2011, kiedy była kuratorem właściciela budynku, który – jak się okazało – nie żył od 1959 r.

W sprawie Śpiewaka sąd okręgowy utrzymał w mocy wyrok sądu rejonowego, który w styczniu nakazał działaczowi zapłatę 5 tys. zł grzywny i 10 tys. zł nawiązki na rzecz Górnikowskiej. Śpiewak zapowiedział wówczas, że prawdopodobnie złoży wniosek do prezydenta Andrzeja Dudy o ułaskawienie. Dwa dni po ogłoszeniu wyroku doszło do spotkania prezydenta i działacza.

W październiku 2017 r. Śpiewak napisał na Twitterze: "Boom. Córka ministra Ćwiąkalskiego przejęła w 2010 roku metodą na 118-letniego kuratora kamienicę na Ochocie". Później kilkakrotnie powtórzył ten zarzut wobec prawniczki na konferencjach. Chodziło o kamienicę przy ul. Joteyki 13 na warszawskiej Ochocie. Budynek przekazano w prywatne ręce w 2011 r. Mec. Górnikowska skierowała przeciwko Śpiewakowi prywatny akt oskarżenia dotyczący zniesławienia (art. 212 kk).

Według niej, Śpiewak pomówił ją o nieprawidłowości w wykonywaniu przez nią funkcji kuratora i o udział w aferze reprywatyzacyjnej, a w rezultacie naraził na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania przez nią zawodu. Domagała się dla aktywisty miejskiego 10 tys. zł grzywny i trzech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.

Zobacz także: Trzaskowski nadal milczy ws. Antify

Źródło: TVP Info

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Szpądrowski: jako radny wstydzę się tego, co robi prezydent R. Trzaskowski

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 09:30
- Najbardziej bulwersujące jest zachowanie warszawskiego ratusza - skomentował wielokrotne zaskarżanie decyzji komisji weryfikacyjnej przez stołeczny ratusz warszawski radny Michał Szpądrowski z Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Problemy znane od lat. Oto najgłośniejsze wątki warszawskiej afery reprywatyzacyjnej

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 13:05
Prezydent Andrzej Duda ułaskawił Jana Śpiewaka. Aktywista miejski został prawomocnie skazany w grudniu ub. r. po procesie o zniesławienie, jaki wytoczyła mu Bogumiła Górnikowska de domo Ćwiąkalska. Proces ten był jednym z rozdziałów długiej epopei warszawskiej reprywatyzacji. Przypominamy garść najgłośniejszych spraw wokół tego tematu.
rozwiń zwiń