X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Prezydent: wielkie inwestycje będą w Polsce kontynuowane, zrealizujemy nasze zobowiązania

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 16:38
Prezydent Andrzej Duda zapewnił, że pomimo kryzysu wywołanego przez epidemię koronawirusa, zrealizowane zostaną zapoczątkowane przez państwo inwestycje infrastrukturalne. Prezydent odwiedził dziś Tyszki Nadbory w województwie mazowieckim, gdzie do czerwca 2021 roku w ramach budowy trasy Via Baltica powstanie ważny węzeł na drodze S61.
Audio
  • Andrzej Duda mówił, że realizacja dużych inwestycji drogowych to sposób na stymulację rynku i utrzymanie zatrudnienia w firmach, w których pracują setki pracowników (IAR)
Prezydent mówił, że dzięki projektom realizacji dróg Via Baltica i Via Carpatia przez Polskę pobiegnie transport z Europy Środkowej, umożliwiając także rozwój gospodarczy całego regionu.
Prezydent mówił, że dzięki projektom realizacji dróg Via Baltica i Via Carpatia przez Polskę pobiegnie transport z Europy Środkowej, umożliwiając także rozwój gospodarczy całego regionu.Foto: PAP/Artur Reszko

Jak dodał prezydent, droga ta to remedium na wszystkie problemy gospodarcze, jakie miała wschodnia część Polski. - Realizacja wielkich inwestycji sprzyja rozwojowi - mówił. Jak zaznaczył, "dziś to miejsca pracy i rodziny, które z nich się utrzymują, a w przyszłości to rozwój biznesowy i turystyczny".

duda glinianki 1200.jpg
"Każdy może pomóc w poprawie sytuacji hydrologicznej". Prezydent zainaugurował program "Moja woda"

Zdaniem prezydenta, trasa S-61 to jedna z najważniejszych dróg w Europie, a zwłaszcza w Europie Centralnej, współpracującej w ramach projektu Trójmorza.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] "Pomoc w ramach tarczy antykryzysowej trafia tam, gdzie powinna". Prezydent z wizytą w Garwolinie

Wskazywał, że trasa umożliwi połączenie autostrady A2 z drogą ku granicy litewskiej, a dalej pobiegnie poprzez Łotwę i Estonię, łącząc w ten sposób kraje bałtyckie z Europą Południową.

Prezydent zapewnił jednocześnie, że wielkie inwestycje będą w Polsce kontynuowane, ponieważ dzięki nim polska gospodarka będzie w stanie przetrwać trudny czas spowolnienia gospodarczego.

Przekop Mierzei Wiślanej wzmacnia suwerenność i napędza gospodarkę. Trzaskowski chce wstrzymania inwestycji
mierzeja1200pap.jpg

- Każda mądra władza i każdy człowiek, który chce w Polsce sprawować władzę, musi wiedzieć dokładnie o tym, że to właśnie wielkie inwestycje prowadzą do tego, że jesteśmy w stanie przetrwać najtrudniejsze sytuacje gospodarcze - powiedział Duda.

Prezydent przypomniał, że to właśnie wielkie inwestycje wyprowadziły wcześniej gospodarki światowe z największych kryzysów, jak wielki kryzys z przełomu lat 20. i 30. oraz kryzys po drugiej wojnie światowej.

- Wierzę, że właśnie dzięki utrzymaniu wielkich inwestycji także i nasza gospodarka przetrwa ten trudny czas i będzie dalej rozwijała się dynamicznie - dodał.

Droga S61, część powstającej trasy Via Baltica, będzie biegła od Podborza koło Ostrowi Mazowieckiej przez województwo podlaskie do granicy z Litwą, koło Ełku zahaczy o województwo warmińsko-mazurskie. Prowadzi do krajów nadbałtyckich. Trasa w Polsce ma liczyć 341 km. Cała budowa jest podzielona na 11 odcinków.

Zobacz także. Premier: szeroki plan inwestycyjny przyspieszy odbudowę gospodarki.

Źródło: TVP Info

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Publicysta: Andrzej Duda jest gwarantem pewnych rzeczy, które stały się do tej pory

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 19:44
- Notowania Andrzeja Dudy utrzymują się wysoko m.in. dlatego, że dla zdecydowanej większości wyborców jest on gwarantem pewnych rzeczy, które stały się do tej pory i nikt ich już nie cofnie. To choćby program Rodzina 500+ - powiedział w Polskim Radiu 24 Mirosław Skowron z "Super Expressu". Gościem audycji był także Rafał Woś z "Tygodnika Powszechnego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda: konsekwentnie załatwiam polskie sprawy

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2020 21:43
- Jak słucham moich konkurentów, to słyszę cały czas tylko o blokowaniu, o tym, że rząd źle robi, źle działa. Ten rząd jest wybrany rok temu. On ma przed sobą jeszcze co najmniej trzy lata pracy. W związku z powyższym ja zakładam, że te trzy lata trzeba wspólnie jak najlepiej przepracować - powiedział w rozmowie z TVP Info prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń