X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Pracowity weekend funkcjonariuszy Straży Granicznej. Skontrolowali ponad 145 tys. osób

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 09:07
W niedzielę skontrolowano 36,6 tys. osób przyjeżdżających do kraju, w tym 29 tys. osób na granicy wewnętrznej z krajami Unii Europejskiej, w ramach tymczasowo przywróconej kontroli granicznej - poinformowała w poniedziałek Straż Graniczna. Z kolei w sobotę funkcjonariusze SG skontrolowali 108,6 tys. osób wjeżdżających do Polski, w tym 102,5 tys. osób na granicy wewnętrznej.
W niedzielę skontrolowano 36,6 tys. osób przyjeżdżających do kraju
W niedzielę skontrolowano 36,6 tys. osób przyjeżdżających do krajuFoto: PAP/Marcin Bielecki

Na podstawie rozporządzenia podpisanego przez szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego, do wjazdu na terytorium RP są uprawnieni m.in. obywatele UE przejeżdżający przez Polskę do miejsca zamieszkania oraz - w związku ze zbliżającymi się egzaminami - uczniowie pobierający w Polsce naukę.

pap kołbaskowo 1200.jpg
MSWiA rozszerza katalog osób uprawnionych do wjazdu na terytorium Polski

Wśród uprawnionych do przekraczania granicy znaleźli się zawodowi kierowcy wykonujący międzynarodowy transport, podróżujący tranzytem przez terytorium RP - innymi środkami transportu niż pojazd, którym jest wykonywany transport drogowy - w celu odbioru odpoczynku lub po odebraniu go.

Na granicy wewnętrznej kontrola przedłużona

Do kraju mogą też wjechać uczniowie i studenci pobierający naukę w Polsce. Jak wyjaśniło MSWiA, potrzeba włączenia ich do katalogu wynika z przyjętego przez MEN harmonogramu egzaminów zewnętrznych dla uczniów, którzy ukończyli naukę w polskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, w okresie od 8 czerwca do 28 sierpnia.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Są wstępne ustalenia ws. otwarcia granic UE. Niektóre państwa zdejmą blokady 15 czerwca

Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej - z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją - została przedłużona do 12 czerwca włącznie.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wasza służba jest dowodem odpowiedzialności". Marszałek Sejmu o Straży Granicznej

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 11:03
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek złożyła funkcjonariuszom Służby Granicznej, w dniu ich święta, wyrazy uznania i szacunku. - Wasza codzienna służba, zwłaszcza w tym trudnym czasie, jest dowodem wielkiej odpowiedzialności za bezpieczeństwo naszego państwa i obywateli - podkreśliła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ułatwienia ws. pracy zarobkowej. Wjazd do Polski z UE już bez kwarantanny

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 11:04
Od soboty do Polski w związku z pracą zarobkową bez kwarantanny można wjechać już nie tylko z Niemiec, Czech, Słowacji i Litwy, ale z całej Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego - przypomniał w poniedziałek wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Apel o otwarcie granic UE. Oświadczenie przewodniczących parlamentów Francji i Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 11:36
Przewodniczący francuskiego Zgromadzenia Narodowego Richard Ferrand oraz niemieckiego Bundestagu Wolfgang Schaeuble zaapelowali we wtorek we wspólnym oświadczeniu o jak najszybsze ponowne otwarcie zamkniętych z powodu koronawirusa granic między krajami UE.
rozwiń zwiń