X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Uchwała PKW ws. wyborów prezydenckich opublikowana w Dzienniku Ustaw

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 08:00
Uchwała Państwowej Komisji Wyborczej z 10 maja 2020 r. ws. stwierdzenia braku możliwości głosowania na kandydatów w wyborach prezydenta została opublikowana w poniedziałek w Dzienniku Ustaw. Marszałek Sejmu ma teraz 14 dni na zarządzenie wyborów.
Audio
  • Uchwała PKW ws. wyborów prezydenckich opublikowana w Dzienniku Ustaw. Relacja Małgorzaty Naukowicz (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Marcin Obara

Wybory komisja shutt-1200.jpg
Kanthak: 28 czerwca to ostatni termin na wybory. To wynika z logiki i matematyki

Zarządzone na 10 maja wybory prezydenckie nie odbyły się. Państwowa Komisja Wyborcza stwierdziła w wydanej tego dnia uchwale, że "brak było możliwości głosowania na kandydatów" i dodała, że fakt ten jest równoważny w skutkach z przewidzianym w art. 293 Kodeksu wyborczego brakiem możliwości głosowania ze względu na brak kandydatów.

W takim przypadku, jak stanowi Kodeks wyborczy, marszałek Sejmu ponownie zarządza wybory nie później niż w 14. dniu od dnia ogłoszenia uchwały Państwowej Komisji Wyborczej w Dzienniku Ustaw, a głosowanie powinno się odbyć w ciągu 60 dni. Uchwała PKW została opublikowana w poniedziałek.

Głosowanie nad poprawkami

O godz. 16.00 Senat zajmie się ustawą o wyborach prezydenckich, która przewiduje możliwość oddania głosu tradycyjnie, w lokalach wyborczych lub w formie korespondencyjnej. O godz. 11.00 prace nad tą ustawą wznowią połączone komisje senackie: praw człowieka, praworządności i petycji, samorządu terytorialnego i administracji państwowej oraz ustawodawcza.

Na środę zaplanowano w Sejmie głosowanie nad poprawkami Senatu do ustawy o wyborach prezydenckich.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poseł Solidarnej Polski: opozycja "gra wyborami"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 09:18
- Wszystko przykrywane jest cały czas grą wyborczą Platformy Obywatelskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Solidarnej Polski Mariusz Gosek. Gościem audycji "Dwie Strony" był także Tomasz Trela, poseł Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicysta: to ambicja marszałka Senatu każe mu dążyć do wyborów w późniejszym terminie

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 18:50
- Poza ambicjami marszałka Senatu, trudno znaleźć jakiś spójny powód, który usprawiedliwiałby przesuwanie wyborów na bliżej nieokreśloną przyszłość - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor, publicysta "Gościa Niedzielnego". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wybory to jedna z najważniejszych spraw". Adam Borowski o manifestacji 1 czerwca

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 19:00
1 czerwca w Warszawie odbędzie się manifestacja poparcia dla przeprowadzenia wyborów prezydenckich 28 czerwca. Jak mówił portalowi TVP.Info Adam Borowski, opozycjonista antykomunistyczny w PRL, działacz Klubu "Gazety Polskiej" i organizator manifestacji, chodzi o sprzeciw wobec "obstrukcyjnej działalności Pana marszałka Senatu".
rozwiń zwiń