X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"To był dobry czas dla Polski". Prezydent podsumował pierwszą kadencję

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 22:54
- Ostatnie pięć lat to był dobry czas dla Polski. Mieliśmy koniunkturę międzynarodową, którą udało się nam dobrze wykorzystać - mówił w niedzielę prezydent Andrzej Duda. Podkreślał też, że w tym czasie rodzina znalazła się na pierwszym miejscu, co jest dla niego szczególnie ważne.
Audio
  • Andrzej Duda w TV Trwam: to był dobry czas dla Polski (IAR)
  • Andrzej Duda: najważniejsze dla mnie jest to, by nowo wybrany prezydent objął urząd 6 sierpnia (IAR)
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej DudaFoto: PAP/Łukasz Gągulski
  • Prezydent mówił w Telewizji Trwam, że ostatnie 5 lat to był dobry czas dla Polski
  • Andrzej Duda pytany o osiągnięcia jego prezydentury wymienił m.in. doprowadzenie do trwałej obecności wojsk NATO w Polsce i zniesienie wiz do USA
  • 24 maja minęło 5 lat od drugiej tury wyborów prezydenckich, w której Andrzej Duda wygrał z Bronisławem Komorowskim
andrzej duda free shut 1200.jpg
Prezydent: mam szczególny obowiązek dbania o sprawy rolników

Prezydent Duda był gościem niedzielnych "Rozmów niedokończonych" w Telewizji Trwam i Radiu Maryja, gdzie został poproszony o podsumowanie swojej pierwszej kadencji.

Stwierdził on, że ostatnie pięć lat to w jego ocenie dobry czas dla Polski. - To był dobry czas, kiedy mieliśmy koniunkturę międzynarodową, którą udało się nam dobrze wykorzystać - mówił.

Zwrócił też uwagę, że w tym czasie zorganizowano m.in. szczyt NATO, oraz Światowe dni Młodzieży. - Oba wydarzenia świetnie zorganizowane, świetnie przeprowadzone - mówił.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Przekop Mierzei Wiślanej. Prezydent: będzie służyć przemysłowi, biznesowi i turystyce

Prezydent Duda, odnosząc się do szczytu NATO i jego ustaleń, stwierdził, że była to zmiana dziejowa. - Wprowadzenie wojsk Sojuszu Północnoatlantyckiego do naszego kraju na wschodnią flankę NATO i do państw bałtyckich, ustanowienie tej tzw. wysuniętej i wzmocnionej obecności to było bardzo ważne, powiedziałbym w ogóle epokowe wydarzenie i epokowa zmiana. To było po prostu przesunięcie granic bezpieczeństwa w Europie na naszą wschodnią granicę, więc to zmiana rzeczywiście dziejowa - powiedział.

"Oddanie rodzinie szacunku"

Odnosząc się do kwestii krajowych, stwierdził, że z jego punktu widzenia najważniejsze jest to, że zmieniło się zupełnie podejście do spraw społecznych. - Myślę, że bardzo wielu rodaków to odczuło, że rodzina znalazła się na pierwszym miejscu zainteresowania polskich władz w ciągu tych ostatnich pięciu lat. Dla mnie to było ogromnie, ogromnie ważne - podkreślił.

lot samolot free shutter 1200.jpg
"Korzyści przez dziesięciolecia". Prezydent o CPK i przekopie Mierzei Wiślanej

W tym kontekście wskazał program wspierający rodziny wychowujące dzieci, jak 500 plus. - To oddanie tej rodzinie szacunku i pokazanie, że ona jest ważna - wskazał.

Prezydent Duda mówił też o kwestiach bezpieczeństwa, wskazując na inwestycje w modernizację policji, straży granicznej, straży pożarnej czy armii. - To wszystko się działo, to wszystko było realizowane na przestrzeni ostatnich lat - powiedział Andrzej Duda. 

"Pomoc dla przedsiębiorców nadeszła"

Prezydent był także pytany, czy wszyscy zostali docenieni i czy wszystkim państwo jest w stanie pomóc w kontekście odbywających się protestów, które odbywały się w stolicy. - Są różne sytuacje. Oczywiście, że są też warunki skorzystania z tarczy antykryzysowej. Jeżeli ktoś był lojalnym i dobrym przedsiębiorcą, w tym znaczeniu, że realizował wszystkie swoje obowiązki, również wobec polskiego państwa, to absolutnie powinien móc liczyć na pomoc i taka pomoc do każdego takiego przedsiębiorcy absolutnie powinna dotrzeć - odpowiedział.

Jak dodał, "czasem jest tak, że były osoby, które miały tutaj jakieś zaległości i wtedy rzeczywiście mógł być problem z realizacją wobec nich tarczy antykryzysowej".

Podkreślił też, że prowadził szereg spotkań z przedsiębiorcami. - Pytałem, jak to wyglądało, czy pomoc była, czy nadeszła, czy udało się uratować miejsca pracy i w absolutnej większości przypadków, poza jednym przypadkiem, gdzie rzeczywiście pan skarżył się, że tarcza wobec niego nie zadziałała i że ma kłopot, że kilkakrotnie mu odmówiono, ale ten przypadek będziemy w tym tygodniu badali - mówił.

"Jest kwestią fundamentalną, by 6 sierpnia rozpoczęła się nowa kadencja prezydenta"

Powiedział, że kwestią fundamentalną jest, by 6 sierpnia rozpoczęła się nowa kadencja prezydenta.

- Dla mnie, jako tego, który jest także odpowiedzialny konstytucyjnie za tak zwaną ciągłość władzy państwowej, najbardziej w tym wszystkim istotna jest jedna rzecz – żeby prezydent, który zostanie wybrany w tegorocznych wyborach prezydenckich, mógł objąć urząd 6 sierpnia tego roku. To jest kwestia fundamentalna – podkreślił prezydent.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent o koronawirusie: służby i szpitale działają, są gotowe

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2020 19:38
Prezydent Andrzej Duda podkreślił w czwartek wieczorem w Chełmnie (Kujawsko-Pomorskie), że służby państwowe i szpitale działają i są gotowe na epidemię koronawirusa. Dodał, że państwo wykorzystuje wszelkie możliwości rzetelnego informowania ludzi, by rozwiewać ich wątpliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ogromna przewaga Andrzeja Dudy nad kontrkandydatami. Nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 12:00
52 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu korespondencyjnym poparłoby ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudę, 14 proc. zagłosowałoby na niezależnego kandydata Szymona Hołownię, 7 proc. na kandydata Konfederacji, Krzysztofa Bosaka - wynika z sondażu CBOS.
rozwiń zwiń