X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Walczmy z pandemią zabijania nienarodzonych dzieci". IV Europejski Festiwal Schumana

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 23:06
Profesor Bogdan Chazan, ginekolog i położnik, podczas debaty "Walczmy z pandemią zabijania nienarodzonych dzieci", powiedział, że "społeczeństwa przyzwyczaiły się do zabijania dzieci”. W ciągu roku na całym świecie w wyniku aborcji ginie ich 50 milionów.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/GagliardiPhotography
leah-darrow-screen-1200.jpg
"Nigdy nie niszczą marzeń". Znana modelka broni życia nienarodzonych dzieci

Podczas debaty w ramach IV Europejskiego Festiwalu Schumana profesor Bogdan Chazan, dyrektor medyczny Organizacji Ginekologów Katolickich "MaterCare", dodał, że lekarze o aborcji nie mówią. - W środowisku medycznym, wśród ginekologów istnieje taki zwyczaj, że o aborcji się nie mówi. Nie porusza się tego tematu na sympozjach medycznych ani w prywatnych rozmowach. Zwłaszcza młodzi lekarze niechętnie ujawniają swoje poglądy publicznie, bojąc się, że spotka ich coś nieprzyjemnego, że ich kariera będzie w jakiś sposób zaburzona - wyjaśnia profesor Bogdan Chazan.

- W sytuacjach młodych ludzi, młodych lekarzy, katolików, których pragnieniem jest zdobycie specjalizacji z ginekologii, ogólnie sytuacja jest krótko mówiąc, trudna - podkreślił profesor ginekolog.

"Krwawy biznes"

Laureat Nagrody im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego zaznaczył, że jest rzeczą niewłaściwą, że wszystkie szpitale ginekologiczno-położnicze mają zakontraktowane z Narodowym Funduszem wykonywanie aborcji. - Nie powinno tak być. Wszyscy powinni znaleźć się w jednakowej sytuacji, w tym ”krwawym biznesie”. To powoduje, że niebawem nie będzie w ogóle dyrektorów szpitali, tych, którzy są przeciw aborcji, nie będzie ordynatorów myślących za życiem. To pociągnie za sobą bardzo ciężkie następstwa pociągające za sobą wychowywanie młodej kadry, przeciwko życiu. Ordynatorzy boją się, aby nie spotkał ich los podobny do tego, jaki spotkał mnie, jeżeli będą odmawiać aborcji - podkreślił profesor Chazan.

Święty Jan Paweł II mówił, że "Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości". Patronat nad IV Europejskim Festiwalem Schumana objął premier Mateusz Morawiecki. IV Europejski Festiwal Schumana potrwa do 7 czerwca.

dn

Zobacz więcej na temat: POLSKA aborcja Bogdan Chazan
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pomoc w sytuacji niespodziewanej ciąży. Powstał Telefon Zaufania Pro-Life

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 09:37
Telefon Zaufania Pro-Life świadczy doraźną pomoc kobietom, które znalazły się w nieplanowanej ciąży i nie potrafią lub nie chcą zaakceptować tej sytuacji. Dyżuruje przy nim doświadczona psychoterapeutka, pracująca na co dzień z rodzinami, osobami dorosłymi i młodzieżą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Miałam 25 aborcji". Oburzenie w sieci po wpisie feministek promujących aborcję bez granic

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 11:34
"Bądź taką matką, jaką chcesz. Wtedy, kiedy chcesz. Pod warunkiem, że w ogóle masz na to ochotę" - brzmią życzenia na Dzień Matki od skrajnej feministycznej grupy Dziewuchy Dziewuchom. Wcześniej opublikowano tekst reklamujący "Jak zrobić aborcję" z szokującym zdjęciem.
rozwiń zwiń