X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Kultywował tradycję niepodległościową". Odbył się pogrzeb kpt. Edmunda Semraua

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 15:00
W Chełmnie w woj. kujawsko-pomorskim odbył się pogrzeb kapitana Edmunda Semraua, jednego z ostatnich żołnierzy I Polskiej Dywizji Pancernej generała Stanisława Maczka. W pogrzebie wziął udział m.in. szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.
Audio
  • Jan Józef Kasprzyk: oddaliśmy hołd człowiekowi, który zabiegał o to, by pamięć o Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka nigdy nie zginęła (IAR)
  • Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych wspominał zmarłego kapitana jako człowieka niezwykle pogodnego (IAR)
Msza św. odbyła się w kościele farnym w Chełmnie
Msza św. odbyła się w kościele farnym w ChełmnieFoto: twitter.com/@Kombatanci
1200 breda.jpg
"Dziękujemy wam, Polacy". W Bredzie oddano hołd gen. Maczkowi i jego żołnierzom

Kasprzyk podkreślił, że kapitan Semrau był jednym z polskich żołnierzy, którzy podczas II wojny światowej walczył o wolność Polski i innych narodów. Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych dodał, że żołnierz dywizji generała Maczka do końca życia zabiegał o pamięć o tej formacji.

"Zabiegał, by pamięć o polskim czynie zbrojnym nigdy nie zginęła"

pomnik i dywizji PAP-1200.jpg
25. rocznica śmierci gen. Maczka. W Warszawie uczczono dowódcę I Polskiej Dywizji Pancernej

- Oddaliśmy hołd człowiekowi, który do końca swoich dni bardzo zabiegał o to, by pamięć o Dywizji Pancernej generała Stanisława Maczka, by pamięć o polskim czynie zbrojnym w czasie II wojny światowej nigdy nie zginęła. Zapamiętamy na zawsze pana kapitana jako człowieka, który szczególnie wśród młodego pokolenia kultywował tradycję niepodległościową - mówił Jan Józef Kasprzyk.

Wspominał on zmarłego kapitana jako człowieka niezwykle pogodnego, który zawsze powtarzał, że podczas walk poczucie, że Polska odzyska suwerenność zawsze przynosiły mu radość i sens jego działań.

Kapitan Edmund Semrau zmarł 25 maja w Toruniu. Miał 94 lata.

pb

Czytaj także

75. rocznica zakończenia II wojny światowej. Czarna kawaleria gen. Maczka

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 05:45
Pancerniacy gen. Stanisława Maczka walczyli od pierwszego do nieomal ostatniego dnia wojny. Niemcy nazywali ich "czarnymi diabłami". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmarł jeden z ostatnich żołnierzy gen. Maczka. Roman Figiel miał 94 lata

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2020 20:54
Dziś nad ranem zmarł Roman Figiel - jeden z ostatnich żołnierzy 1 Dywizji Pancernej generała Stanisława Maczka, w której dosłużył się stopnia starszego sapera. Miał 94 lata. O śmierci weterana poinformowała jego rodzina.
rozwiń zwiń