X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

KGP: ostatniej doby sprawdzono prawie 73 tys. osób na kwarantannie. Około 1100 naruszeń

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 13:17
- Ostatniej doby sprawdziliśmy prawie 73 tys. osób poddanych kwarantannie. W około 1100 przypadkach stwierdziliśmy uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych - powiedział rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.
Policja, zdjęcie ilustracyjne
Policja, zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Adam Warżawa

Jak przekazał w sobotę rzecznik Komendy Głównej Policji, od początku działań związanych ze zwalczaniem epidemii w Polsce policjanci już prawie 6,9 miliona razy sprawdzali osoby skierowane na kwarantannę.

koronawirus 1200 pap.jpg
Ministerstwo Zdrowia: żadnego zgonu ostatniej doby, 221 nowych przypadków koronawirusa

Ostatniej doby przeprowadzili 72 918 tego typu kontroli, a w około 1100 przypadkach stwierdzili uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych.

Ciarka dodał, że w około ośmiu przypadkach zwrócono się do policji z prośbą o pomoc w zrobieniu zakupów czy wyniesieniu śmieci itp.

177 policjantów zakażonych

Przekazał również, że od początku epidemii 177 policjantów zostało zakażonych, a 146 z Covid-19 wyzdrowiało. - Od początku działań ok. 3000 było na kwarantannie, obecnie jest na kwarantannie 156 funkcjonariuszy - poinformował rzecznik KGP.

Inspektor przypomniał, że do działań prewencyjnych zaangażowanych jest każdego dnia około 20-21 tys. funkcjonariuszy oraz że osobom, które nie przestrzegają obostrzeń i przepisów, inspektor sanitarny może wymierzyć karę w wysokości od 5 do 30 tys. złotych.

Policjant przekazał też najnowsze statystyki dotyczące kontroli w komunikacji zbiorowej. - Skontrolowaliśmy ponad 256 tys. pojazdów komunikacji zbiorowej, tylko ostatniej doby było ich ponad 2500 - zaznaczył.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak