X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Marszałek Sejmu w Dniu Weterana: z godnością nosicie polski mundur, my też jesteśmy z was dumni

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 16:27
- Jesteście tam, gdzie trzeba wesprzeć siły międzynarodowe, nieść przede wszystkim nadzieję na pokój, na stabilizację, bezpieczeństwo, na normalne życie - mówiła do weteranów misji zagranicznych marszałek Sejmu Elżbieta Witek. - To bezcenny dar - podkreśliła.
Nawet pełniąc swoją służbę poza granicami naszego kraju, służycie przecież naszej Ojczyźnie - Polsce - mówiła do weteranów Elżbieta Witek
Nawet pełniąc swoją służbę poza granicami naszego kraju, służycie przecież naszej Ojczyźnie - Polsce - mówiła do weteranów Elżbieta WitekFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Gratulując odznaczonym z okazji Dnia Weterana podkreśliła, że nie wszędzie na świecie jest tak jak u nas - są kraje, gdzie nadal toczą się działania zbrojne, gdzie jest destabilizacja, cierpią ludzie, ludność cywilna.

- Z godnością nosicie polski mundur, ale my też jesteśmy z was naprawdę bardzo, bardzo dumni - podkreśliła. - Nawet pełniąc swoją służbę poza granicami naszego kraju, służycie przecież naszej Ojczyźnie - Polsce. I za to jesteśmy Wam bardzo wdzięczni - powiedziała marszałek.

gen1 1200.jpg
"Najgłębsze uznanie i szacunek". Szef Sztabu Generalnego WP o polskich weteranach

W ocenie Witek szczególnie w dniu swojego święta weterani powinni odczuwać satysfakcję ze swojej służby.

Przed Grobem Nieznanego Żołnierza na placu Piłsudskiego w Warszawie podkreśliła, że Polacy bardzo dobrze wiedzą, co to jest wojna i jaki ogrom zniszczeń ze sobą niesie.

wojsko 1200 free.jpg
"Jesteście grupą osób, z których możemy być naprawdę dumni". Szef MON podziękował weteranom w ich dniu

- Jestem przekonana, że już zawsze będziemy mieć poczucie bezpieczeństwa - powiedziała.

Przypomniała, że tam, gdzie nie ma pokoju i stabilizacji "tam jesteście wy - wszędzie tam, gdzie trzeba wesprzeć siły międzynarodowe" - mówiła do weteranów.

Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa obchodzony jest 29 maja wraz z Międzynarodowym Dniem Uczestników Misji Pokojowych. W ponad 90 misjach i operacjach poza granicami państwa wzięło udział ponad 115 tys. polskich żołnierzy i pracowników wojska. Podczas misji poległo 120 polskich żołnierzy i pracowników wojska, ponad 800 zostało rannych.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wasza służba jest dowodem odpowiedzialności". Marszałek Sejmu o Straży Granicznej

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 11:03
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek złożyła funkcjonariuszom Służby Granicznej, w dniu ich święta, wyrazy uznania i szacunku. - Wasza codzienna służba, zwłaszcza w tym trudnym czasie, jest dowodem wielkiej odpowiedzialności za bezpieczeństwo naszego państwa i obywateli - podkreśliła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Są w stanie podjąć się każdego wysiłku". Pierwsza dama spotkała się z kobietami z wojsk specjalnych

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 23:17
Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda spotkała się z kobietami służącymi w wojskowych siłach specjalnych. 24 maja przypada Święto Wojsk Specjalnych.
rozwiń zwiń