X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejny etap luzowania ograniczeń. Prymas zniósł dyspensę od obowiązku uczestnictwa w mszy św.

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 13:52
Prymas Polski abp Wojciech Polak zniósł od 1 czerwca dyspensę od obowiązku uczestnictwa w mszy św. w archidiecezji gnieźnieńskiej. Ma to związek ze zniesieniem limitów liczby osób mogących uczestniczyć w liturgii.
Prymas Polski Wojciech Polak
Prymas Polski Wojciech PolakFoto: prymaspolski.pl
premier 1200.jpg
Kolejny etap znoszenia ograniczeń. Premier: od 30 maja noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe

Metropolita gnieźnieński zachęcił wiernych do korzystania z posługi duszpasterskiej w parafiach i przystępowania do sakramentów.


"W związku ze zniesieniem limitów dotyczących liczby osób mogących uczestniczyć w liturgii, z dniem 1 czerwca 2020 r., znoszę udzieloną wszystkim wiernym archidiecezji oraz wszystkim osobom przebywającym na jej terenie dyspensę od obowiązku uczestnictwa we mszy św. w niedziele i święta nakazane" – poinformował abp Polak.

"Radość z poprawy sytuacji epidemicznej"

Dodał, że w przypadku osób chorych, starszych i niezdolnych z różnych powodów do fizycznej obecności na mszy istnieje możliwość uczestnictwa w eucharystii za pośrednictwem mediów.

"Wyrażając radość z poprawy sytuacji epidemicznej w naszym kraju zachęcam wszystkich wiernych do korzystania z posługi duszpasterskiej w parafiach i przystępowania do sakramentów świętych. W dalszym ciągu proszę o modlitwę za osoby dotknięte wirusem oraz za wszystkich, którzy chorym pomagają" – napisał abp Polak w dekrecie. 

dn

Czytaj także

Ks. Bogdan Bartołd: w nauczaniu św. Jana Pawła II jest wiele słów dających nadzieję

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 21:09
- To Jan Paweł II powiedział, że "człowiek jest drogą Kościoła". Nauczanie papieskie, mimo że było głoszone w określonym czasie i sytuacjach, nie straciło na aktualności - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. Bogdan Bartołd, proboszcz archikatedry św. Jana Chrzciciela w Warszawie.
rozwiń zwiń