X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Budują prestiż Polski i realizują nasze interesy". Prezydent odznaczył uczestników misji

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 11:39
- Polscy żołnierze reprezentują Polskę i realizują nasze interesy i za to, z punktu widzenia Rzeczypospolitej, jesteśmy im winni ogromną wdzięczność - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda w Belwederze, gdzie odznaczył Gwiazdami Morza Śródziemnego dziesięcioro uczestników misji wojskowych.
Audio
  • Andrzej Duda: wojskowe misje zagraniczne są niezbędne do budowania prestiżu Polski (IAR)
Prezydent RP Andrzej Duda podczas uroczystości w Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa w Warszawie
Prezydent RP Andrzej Duda podczas uroczystości w Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa w WarszawieFoto: PAP/Rafał Guz
wojsko 1200 free.jpg
"Jesteście grupą osób, z których możemy być naprawdę dumni". Szef MON podziękował weteranom w ich dniu

Po odznaczeniu dziesięciorga podoficerów i oficerów Wojska Polskiego Gwiazdami Morza Śródziemnego, prezydent podkreślił, że dla polskich żołnierzy służba poza granicami kraju, to "ciekawe, i w przekonaniu bardzo wielu żołnierzy Wojska Polskiego niezwykle potrzebne doświadczenie".

Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że wojskowe misje zagraniczne Wojska Polskiego są niezbędne do budowania autorytetu naszego kraju na arenie międzynarodowej i poczucia solidarności sojuszniczej. 

- Ta służba jest niezbędna do budowania autorytetu naszego kraju, do budowania poczucia solidarności sojuszniczej, do budowania prestiżu Polski, i wreszcie, zupełnie przyziemnie, do tego byśmy my po prostu, jako Polacy, nieśli bezpieczeństwo, ciepło i pociechę innym ludziom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji - powiedział prezydent.

Mówiąc o tym, co dla Rzeczypospolitej wynika z ich służby, prezydent zaznaczył, że "liczące się państwo z ambicjami, państwo, które chce być szanowane przestrzeni międzynarodowej które chce mieć znaczenie powinno być reprezentowane, i powinno występować wszędzie tam, gdzie także w trudnej sytuacji, jest potrzeba międzynarodowego współdziałania".

- Polscy żołnierze, czy to służąc w czasie misji pokojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych, czy to służąc w ramach naszych kontyngentów w różnych innych misjach sojuszniczych, w szczególności w Sojuszu Północnoatlantyckiego, reprezentują Polskę i realizują nasze interesy. Za to, z punktu widzenia Rzeczypospolitej, za to wszystko jesteśmy im winni ogromną wdzięczność - podkreślił Andrzej Duda.

Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa

Wcześniej w piątek prezydent Duda uczestniczył w Warszawie w uroczystościach Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa oraz Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ - złożył wieniec pod Pomnikiem Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa, a potem spotkał się z uczestnikami Rajdu Motocyklowego Weteranów i dokonał uroczystego rozpoczęcia tego rajdu.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Prezydent: zrobimy wszystko, aby polscy żołnierze byli wyposażeni w sprzęt najwyższej jakości

O godz. 14 odbędą się uroczystości na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, gdzie planowane jest wystąpienie m.in. szefa resortu obrony Mariusza Błaszczaka.

Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa obchodzony jest 29 maja wraz z Międzynarodowym Dniem Uczestników Misji Pokojowych. W ponad 90 misjach i operacjach poza granicami państwa wzięło udział ponad 115 tys. polskich żołnierzy i pracowników wojska. Podczas misji poległo 120 polskich żołnierzy i pracowników wojska, ponad 800 zostało rannych.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To wymagało pilnej naprawy". Andrzej Duda zapoczątkował zmiany w systemie kierowania i dowodzenia armią

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 10:00
21 grudnia 2018 r. wszedł w życie nowy system kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP. Ustawa, podpisana przez prezydenta 10 listopada 2018 r. była kolejnym etapem procesu modernizacji, rozwoju i naprawy polskiej armii. - Dzięki reformie Szef Sztabu Generalnego WP stał się pierwszym żołnierzem Rzeczypospolitej - mówił Andrzej Duda podczas podpisywania ustawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: zrobimy wszystko, aby polscy żołnierze byli wyposażeni w sprzęt najwyższej jakości

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 15:58
- Będziemy czynili wszystko, żeby polscy żołnierze byli wyposażeni w sprzęt jak najwyższej jakości, aby warunki służby były jak najbardziej dogodne i bezpieczne - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w jednostce wojskowej AGAT w Gliwicach.
rozwiń zwiń