X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Dzień Weterana. Prezydent złożył wieniec pod Pomnikiem Żołnierzy Poległych

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 11:07
Z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka w Warszawie rozpoczęły się uroczystości z okazji Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa - poinformował w piątek resort obrony. Andrzej Duda złożył wieniec pod Pomnikiem Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa, a potem spotkał się z uczestnikami Rajdu Motocyklowego Weteranów i dokonał uroczystego rozpoczęcia tego rajdu.
Prezydent RP Andrzej Duda podczas uroczystości w Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa w Warszawie
Prezydent RP Andrzej Duda podczas uroczystości w Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa w WarszawieFoto: PAP/Tomasz Gzell

wojsko 1200 free.jpg
"Jesteście grupą osób, z których możemy być naprawdę dumni". Szef MON podziękował weteranom w ich dniu

"Delegacja z udziałem @mblaszczak złożyła kwiaty przed Pomnikiem Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa - miejscem pamięci o żołnierzach i pracownikach Wojska Polskiego poległych na misjach" - poinformował resort obrony na swoim profilu na Twitterze.

Wieniec pod pomnikiem złożył także prezydent Andrzej Duda, a potem udał się na spotkanie z uczestnikami Rajdu Motocyklowego Weteranów, aby dokonać uroczystego rozpoczęcia tej imprezy.

Podziękowania za służbę

Według MON, do udziału w rajdzie zgłosiło się blisko 300 uczestników: żołnierzy, weteranów i pracowników resortu obrony. "Na motocyklach wspólnie ze sobą pojadą szeregowi, podoficerowie, oficerowie i generałowie Wojska Polskiego. Rajd zakończy się 29 czerwca 2020 roku" - napisano na TT.

MON opublikował w piątek na TT okolicznościowe wystąpienie ministra Błaszczaka, w którym przypomniał, że 29 maja obchodzimy Dzień Weterana i podziękował im za służbę. "Z tej okazji składam weteranom serdeczne podziękowania za służbę. Chylę czoła przed Waszymi dokonaniami i wkładem w budowanie dobrego imienia Polski na całym świecie. Weterani, w imieniu Polski dziękuję Wam za służbę" - oświadczył szef MON.

Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa obchodzony jest 29 maja wraz z Międzynarodowym Dniem Uczestników Misji Pokojowych. W ponad 90 misjach i operacjach poza granicami państwa wzięło udział ponad 115 tys. polskich żołnierzy i pracowników wojska. Podczas misji poległo 120 polskich żołnierzy i pracowników wojska, ponad 800 zostało rannych. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To wymagało pilnej naprawy". Andrzej Duda zapoczątkował zmiany w systemie kierowania i dowodzenia armią

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 10:00
21 grudnia 2018 r. wszedł w życie nowy system kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP. Ustawa, podpisana przez prezydenta 10 listopada 2018 r. była kolejnym etapem procesu modernizacji, rozwoju i naprawy polskiej armii. - Dzięki reformie Szef Sztabu Generalnego WP stał się pierwszym żołnierzem Rzeczypospolitej - mówił Andrzej Duda podczas podpisywania ustawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dowód na dbanie o bezpieczeństwo ojczyzny". Andrzej Duda wspiera polskie firmy zbrojeniowe

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 19:00
- Prezydent Andrzej Duda, zwierzchnik Sił Zbrojnych, przykłada dużą wagę do tego, żeby Polska była bezpieczna - mówił w połowie stycznia w Poznaniu minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Upływająca kadencja obecnego prezydenta to dobry moment na przypomnienie jak wspierano polskie firmy zbrojeniowe.
rozwiń zwiń