X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Z 77 obietnic nie spełnił 72. Strona "Trzaskowski Watch" rozlicza prezydenta Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 10:57
Rafał Trzaskowski nie dotrzymał 72 z 77 obietnic, jakie złożył podczas kampanii przed wyborami samorządowymi w 2018 r. - ogłosił europoseł Patryk Jaki (Solidarna Polska). Polityk wznowił działanie strony, która rozlicza włodarza Warszawy z realizacji jego przedwyborczych zapowiedzi.
Rafał Trzaskowski
Rafał TrzaskowskiFoto: PAP/Piotr Nowak

Niedługo po wyborach samorządowych w 2018 roku, warszawscy radni PiS uruchomili stronę "Trzaskowski Watch", która miała sprawdzić, które z przedwyborczych zapowiedzi nowo wybranego prezydenta Warszawy są realizowane.

"Nie będziemy siedzieć z założonymi rękami"

"Mieszkańcy Warszawy wyznaczyli mi rolę w opozycji z b. silnym mandatem. Czas na ciężką pracę. Ruszamy z projektem trzaskowskiwatch.com. Można pobrać program R. Trzaskowskiego, który zniknął i sprawdzać na bieżąco jak idzie realizacja obietnic. Nie będziemy siedzieć z założonymi rękami" - napisał wówczas w mediach społecznościowych Patryk Jaki.

- Chcielibyśmy przedstawić premierę znowelizowanej strony internetowej o obietnicach Rafała Trzaskowskiego - mówił podczas czwartkowej konferencji prasowej polityk Solidarnej Polski. Dowodził, że kandydat KO na Prezydenta RP "na 77 obietnic, które złożył, które da się policzyć, które da się zakreślić w czasie, nie dotrzymał aż 72". - Gratulujemy mu, bo drugiego takiego polityka w Polsce nie znajdziecie, który by robił sobie takie żarty z własnych obietnic - ironizował polityk.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Twitter Porozumienie Jan Strzeżek Lech Jaworski 1200.jpg
"Muzeum niespełnionych obietnic im. Rafała Trzaskowskiego". Porozumienie punktuje prezydenta Warszawy

Sebastian Kaleta: niedotrzymana obietnica bezpłatnych żłobków

- Jedną z jego najważniejszych obietnic były bezpłatne żłobki od 2019 roku dla wszystkich chętnych warszawskich dzieci w placówkach publicznych, którymi zarządza miasto stołeczne Warszawa. A co istotne każdy rodzic w Warszawie miał obietnicę, że nie zapłaci ani złotówki za miejsce w prywatnym żłobku dla swojego dziecka, jeśli zabraknie miejsca w żłobku publicznym. Wiemy doskonale, że tak nie jest - mówił wiceszef resortu sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Jak wskazał, "warszawski ratusz konsekwentne okłamuje warszawiaków w tej sprawie". - Na około 20 tys. miejsc, które są w tej chwili zarejestrowane jako miejsca żłobkowe, 8 tys. to miejsca w placówkach publicznych, a 3 tys. to miejsca wykupione. Więc 9 tys. miejsc jest opłacanych przez rodziców - mówił wiceminister.

Inne zapowiedzi

Wśród niezrealizowanych obietnic, twórcy strony wymieniają m.in. zapowiedź wprowadzenia bonu o wartości 100 zł na zajęcia pozalekcyjne dla uczniów. 

"Już od 2019 r. miasto zapłaci za dodatkowe dyżury lekarzy kardiologów, ortopedów, okulistów i alergologów w przychodniach miejskich" - cytowano w serwisie program wyborczy prezydenta stolicy i wskazywano, że to kolejna z niespełnionych obietnic. W tej kadencji Rafała Trzaskowskiego jako włodarza Warszawy nie powstały też "prace koncepcyjne i przygotowania do budowy" IV i V linii metra.

Politycy Zjednoczonej Prawicy wskazują również, że nie została zrealizowana zapowiedź wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uczniów szkół średnich, obietnica budowy większej liczby parkingów podziemnych ("w perspektywie najbliższych kilku lat nie jest możliwe zaplanowanie budowy parkingów podziemnych. (…) Wynika to z konieczności bilansowania wydatków" - czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego Sebastiana Kalety) czy obniżenia wieku upoważniającego do korzystania z bezpłatnego biletu dla seniora.

Brak hali sportowej i burmistrza nocnego

Jak wymieniono, wbrew zapowiedziom nie posadzono miliona drzew, nie zbudowano obiecywanej "hali widowiskowo-sportowej na 18-20 tys. miejsc". 

Nie wprowadzono także funkcji "nocnego burmistrza", do którego zadań miało należeć, jak czytamy w warszawskiej Wyborczej.pl cytującej Rafała Trzaskowskiego, "rozwiązywanie konfliktów między właścicielami lokali a mieszkańcami, dbanie o nocną komunikację publiczną, wysyłanie dodatkowych służb sprzątających, jeżeli będzie taka konieczność, a także załatwianie spraw związanych z hałasem w nocy".

>>>[CZYTAJ TAKŻE] "Nie dotrzymał 72 z 77 złożonych w kampanii obietnic". Patryk Jaki o Rafale Trzaskowskim

Odświeżenie strony internetowej to nie jedyna inicjatywa polityków Zjednoczonej Prawicy, która ma na celu weryfikację zapowiedzi prezydenta stolicy. Inicjatywę o nazwie "Muzeum niespełnionych obietnic im. Rafała Trzaskowskiego" zaprezentowali w środę podczas konferencji prasowej przed stołecznym ratuszem Lech Jaworski, były przewodniczący Rady Warszawy oraz Jan Strzeżek, wicerzecznik Porozumienia.

ms, PAP, IAR, Twitter, warszawa.wyborcza.pl, trzaskowskiwatch.pl, bip.warszawa.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak