X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Miałam 25 aborcji". Oburzenie w sieci po wpisie feministek promujących aborcję bez granic

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 11:34
"Bądź taką matką, jaką chcesz. Wtedy, kiedy chcesz. Pod warunkiem, że w ogóle masz na to ochotę" - brzmią życzenia na Dzień Matki od skrajnej feministycznej grupy Dziewuchy Dziewuchom. Wcześniej opublikowano tekst reklamujący "Jak zrobić aborcję" z szokującym zdjęciem.
Wpis na profilu Dziewuchy dziewuchom spotkał się z ostrą krytyką wielu środowisk.
Wpis na profilu "Dziewuchy dziewuchom" spotkał się z ostrą krytyką wielu środowisk.Foto: Screen/FB/Twitter

"Cyber-aktywizm to podstawowa płaszczyzna naszej działalności, ale zdecydowanie nie chcemy się do niej ograniczać" - napisała Fundacja Dziewuchy Dziewuchom. Najnowsze wpisy w sieciach społecznościowych wywołały jednak oburzenie formą cyberaktywizmu organizacji.


usg ciaza kobieta dziecko aborcja F 1200.jpg
Pomoc w sytuacji niespodziewanej ciąży. Powstał Telefon Zaufania Pro-Life

Feministki umieściły w grafice kobietę prowadzącą wózek z psem. Wśród komentarzy znalazły się głosy krytyki i mówiące o stereotypizacji feministek. "Tu bardziej chodzi o to że to Dzień Matki więc złóżmy po prostu życzenia tym mamom, tym bardziej świadomym, tym mniej świadomym ale po prostu im, tym posiadającym dzieci bo to ich święto a nie wkładajmy w to od razu osoby bezdzietne z ich kotkami psami i pozostałymi zwierzętami. Im możemy zrobić osobna grafikę w dniu kota czy psa. Nie każda osoba bez dzieci przekłada swoją miłość na zwierzęta a ta grafika tak wlansie nas pokazuje niczym stare panny z kotem" - czytamy w jednej z odpowiedzi. 

W innym komentarzu nie zabrakło też ironii: "Polecam gorąco, dzięki temu nie mam kontaktu z matką od kilku lat. Polecam, 10/10. Duża oszczędność na prezentach i połączeniach telefonicznych/smsach".

"Miałam 25 aborcji"

Wcześniej na profilu aktywistek opublikowano grafikę dziewczyny, która stoi dumnie i uśmiechem mówi o bezpiecznych aborcjach i chwali się 25 aborcjami.

"Jak najlepiej zrobić aborcję? Tak wcześnie jak to możliwe, tak późno jak to konieczne i dokładnie tyle razy ile potrzebujesz. Zarówno aborcja farmakologiczna, jak i chirurgiczna, są bezpieczniejsze medycznie niż poród. Liczba poprawnie przeprowadzonych zabiegów nie ma wpływu na zdrowie osoby ani na jej zdolność poczęcia czy donoszenia ciąży w przyszłości" - czytamy we wpisie Fundacji, który wywołał zdecydowanie szerszą reakcję.

leah-darrow-screen-1200.jpg
"Nigdy nie niszczą marzeń". Znana modelka broni życia nienarodzonych dzieci

- W ten sposób nie robicie niczego dobrego dla kobiet - skomentowała Agnieszka Gozdyra z Polsat News. Dodała, że aktywistki są "zacietrzewione i niewyedukowane".

"25?😮Traktowanie aborcji jako środek antykoncepcji? No nie. Bardzo słaby ten plakat" - czytamy w jednym z komentarzy. 

Krytyka feministek

Krytyki nie kryły także zwolenniczki aborcji: "Beznadziejny plakat. Dajecie argumenty przeciwnikom że środowisko pro choice skrobia się na potęgę i nie widza w tym nic złego itd....a nie taki jest chyba nasz cel ? Tylko edukować na spokojnie tłumaczyć. Z drugiej strony 25 aborcji ? To też brak wiedzy o antykoncepcji i jednak nie chce mi się wierzyć że 25 zabiegów nie ma wpływu na organizm...".

"No niestety, zgadzam się z dziewczynami, ze to jest słabe. Chyba nie o takie podejście nam wszystkim chodzi. A raczej o zwiekszona świadomość nie tylko w kontekście aborcji ale antykoncepcji i podejmowanych decyzji. To na pewno nie wygląda na „zdrowe” podejście".

"Dziewuchy dziewuchom" zasłynęły z organizacji m.in. czarnych marszy. To nie pierwsze działania grupy założonej przez Agatę Maciejewską, które nie spodobały się nawet samym środowiskom feministycznym. Pomysłodawczyni w 2018 r. postanowiła zastrzec jej nazwę jako znak towarowy, przeciwko czemu protestowały tysiące aktywistek.   

Pisownia cytatów oryginalna.

pg

Czytaj także

Aborcja najczęstszą przyczyną śmierci w 2019 r. Zatrważające dane

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 13:00
W minionym 2019 roku najczęstszą przyczyną śmierci była aborcja - wynika z raportów niezależnej witryny Worldometers. Okazuje się, że na całym świecie pozbawiono życia ponad 42 mln 300 tys. nienarodzonych dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Feministki wywieszają parasolki. Odpowiedzią jest akcja #FalaŻycia

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 13:07
Obywatelski projekt "Zatrzymaj aborcję" wywołał reakcję zwolenników aborcji. Jedną z form protestu jest wywieszanie parasolek za oknem. Pod tagiem #FalaŻycia rodzice publikują zdjęcia swoich dzieci, które, zgodnie z zaleceniem lekarzy, miały być abortowane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc w sytuacji niespodziewanej ciąży. Powstał Telefon Zaufania Pro-Life

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 09:37
Telefon Zaufania Pro-Life świadczy doraźną pomoc kobietom, które znalazły się w nieplanowanej ciąży i nie potrafią lub nie chcą zaakceptować tej sytuacji. Dyżuruje przy nim doświadczona psychoterapeutka, pracująca na co dzień z rodzinami, osobami dorosłymi i młodzieżą.
rozwiń zwiń