X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Są w stanie podjąć się każdego wysiłku". Pierwsza dama spotkała się z kobietami z wojsk specjalnych

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 23:17
Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda spotkała się z kobietami służącymi w wojskowych siłach specjalnych. 24 maja przypada Święto Wojsk Specjalnych.
Agata Kornhauser-Duda podczas spotkania z kobietami służącymi w wojskach specjalnych
Agata Kornhauser-Duda podczas spotkania z kobietami służącymi w wojskach specjalnychFoto: Krzysztof Sitkowski /KPRP

W spotkaniu z małżonką prezydenta wzięły udział panie, które służą w jednostkach AGAT, GROM, NIL oraz w Dowództwie Komponentu Wojsk Specjalnych i Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych w Krakowie.

pap_prezydent1200.jpg
Prezydent: zrobimy wszystko, aby polscy żołnierze byli wyposażeni w sprzęt najwyższej jakości

- Niech liczą się efekty i jakość wykonywanych przez panie zadań. Niech szacunek i respekt będą związane wyłącznie ze stopniem wojskowym i dokonaniami, a najwyższy profesjonalizm pozwoli paniom zapomnieć o różnicy płci w sferze zawodowej - mówiła małżonka prezydenta.

Walczące kobiety

Agata Kornhauser - Duda podkreśliła, że w polskiej historii "kobiety walczące z bronią w ręku, dowodzące żołnierzami to nic nowego".

Przypomniała, że już sto osiemdziesiąt dziewięć lat temu Emilia Plater stanęła na czele powstańczych oddziałów w powstaniu listopadowym, a w 1918 roku Aleksandra Zagórska stworzyła we Lwowie Ochotniczą Legię Kobiet, pierwszą regularną formację kobiecą w Wojsku Polskim.

Elitarni żołnierze

szefmon mid-20525279 1200.jpg
Święto Wojsk Specjalnych. Szef MON: dziękuję, że zawsze można na was liczyć

Agata Kornhauser-Duda zaznaczyła, że panie uczestniczące w spotkaniu należą do elitarnych jednostek, wykonując na co dzień trudne zadania i udowadniając, że kobiety są w stanie podjąć się każdego wysiłku.

Jak mówiła, kobiety żołnierze nie oczekują szczególnego traktowania ze względu na płeć, a biorąc pod uwagę takie cechy jak podzielność uwagi i umiejętność wykonywania kilku czynności jednocześnie, z niektórych zadań wywiązują się lepiej od kolegów.

W Wojsku Polskim służy około 6700 kobiet. To blisko 7 procent ogółu zawodowych żołnierzy.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Potencjalne zagrożenia i kierunki rozwoju". Prezydent podpisał Strategię Bezpieczeństwa Narodowego

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 12:15
Prezydent Andrzej Duda zatwierdził nową Strategię Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej. Dokument przewiduje przygotowanie i wprowadzenie ustawy o zarządzaniu i bezpieczeństwie narodowym, która ustali hierarchię strategicznych i planistycznych dokumentów dotyczących bezpieczeństwa narodowego. - Przygotowanie tego dokumentu zajęło kilka lat, a odnosi się on do zmian, jakie nastąpiły w okresie ostatniego pięciolecia - wskazał prezydent Andrzej Duda. 
rozwiń zwiń