X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Brutalne, fizyczne ataki nienawiści". Marek Pęk o wulgarnym napisie na biurze PiS

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 16:45
- Biura parlamentarzystów PiS są miejscem ataków, i to coraz bardziej bezczelnych, brutalnych, fizycznych ataków nienawiści. My na pewno nie będziemy takich rzeczy akceptować - mówił w Krakowie wicemarszałek Senatu Marek Pęk.
- Pierwszy raz ktoś wtargnął na klatkę schodową, pierwszy raz spotkaliśmy się z taką bezpośrednią próbą przemocy - podkreślił Marek Pęk
- Pierwszy raz ktoś wtargnął na klatkę schodową, pierwszy raz spotkaliśmy się z taką bezpośrednią próbą przemocy - podkreślił Marek PękFoto: East News/Tomasz Jastrzebowski
biuro pis2 663.jpg
Wulgarny napis na drzwiach biura poselskiego PiS. Sprawę bada policja

Wicemarszałek Senatu, przewodniczący PiS w Krakowie Marek Pęk podczas briefingu prasowego odniósł się do sprawy wulgarnego napisu, który w sobotę rano odkryto na drzwiach do biura poselskiego partii przy ul. Retoryka 7.

- Kilkukrotnie mieliśmy już przed biurem takie wulgarne napisy, ale pierwszy raz ktoś wtargnął na klatkę schodową, pierwszy raz spotkaliśmy się z taką bezpośrednią próbą przemocy - wyjaśnił Pęk.

Jednoznacznie wskazywał, że członkowie struktur potępiają tego typu zachowania. - Pragniemy stąd, z Krakowa wystosować apel do wszystkich środowisk politycznych, wszystkich uczestników kampanii wyborczej, wszystkich ludzi, którzy są zainteresowani, zaangażowani w życie wyborcze w Polsce - żeby obniżyć stopień emocji, stopień agresji - wskazywał wicemarszałek.

"Biura parlamentarzystów PiS są miejscem ataków"

kurkosz 1200 yt.jpg
Były polityk Nowoczesnej chce "fizycznej eliminacji" prezesa PiS. Będzie zawiadomienie do prokuratury

W ocenie Pęka "biura parlamentarzystów PiS są miejscem ataków, i to coraz bardziej bezczelnych, brutalnych, fizycznych ataków nienawiści".

Jak wyjaśnił, członkowie partii chcieliby, aby życie polityczne w kraju oparte było "na kulturze, na merytorycznej debacie, na tym wszystkim, co jest dopuszczalne w europejskiej kulturze demokratycznej".

Z kolei przewodniczący klubu PiS w radzie miasta Włodzimierz Pietrus odniósł się do zjawiska tzw. mowy nienawiści, której stosowanie - jak ocenił - oponenci niejednokrotnie zarzucali politykom jego ugrupowania.

Pietrus: mamy do czynienia z czynami nienawiści

- Tutaj mamy do czynienia z czynami nienawiści, czyli ktoś poszedł już o krok dalej, i jest to niepokojący sygnał - wskazywał Pietrus. Podkreślił, że tego typu działań należy zaprzestać, bo "mogą one doprowadzić do pewnego nieszczęścia, które niejednokrotnie zdarzało się nam obserwować na scenie politycznej".

Zgłoszenie o zdarzeniu na policję wpłynęło w sobotę rano. Funkcjonariusze ujawnili na drzwiach wulgarny napis namalowany farbą w spray'u. Podobne napisy znajdowały się na chodniku przed kamienicą. W budynku tym mieści się Małopolskie Biuro Prawa i Sprawiedliwości oraz biuro poselskie Ryszarda Terleckiego.

pb

Czytaj także

"Stopień pogardy, którego nie da się usprawiedliwić". Prokuratura bada sprawę znieważenia prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 17:34
Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znieważenia prezydenta Andrzeja Dudy złożył w Prokuraturze Łódź-Górna prezes i redaktor naczelny Radia Łódź Dariusz Szewczyk. Chodzi o wpis, jaki znalazł się na profilu rozgłośni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Działacze PiS o wulgarnym napisie na biurze poselskim. Konferencja o 15

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 14:36
O 15 odbędzie się konferencja prasowa lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości w sprawie wulgarnego napisu na biura poselskiego partii.
rozwiń zwiń