X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Rusza Telefon Zaufania Pro-life i Fundusz Ochrony Macierzyństwa

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 15:57
Dla matek, ojców oraz osób, które szukają pomocy w sytuacji nieplanowanej ciąży Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka uruchomiło Telefon Zaufania Pro-life i Fundusz Ochrony Macierzyństwa.
Audio
  • Jak mówi Magdalena Guziak-Nowak ze Stowarzyszenia, porady udzielane przez telefon zaufania są całkowicie anonimowe (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/aslysun

Jak mówi Magdalena Guziak-Nowak ze Stowarzyszenia, porady udzielane przez telefon zaufania są całkowicie anonimowe i może z nich skorzystać każdy, kto szuka pomocy dla matki w trudnej sytuacji.

Shutterstock policja radiowóz 1200.jpg
"Milowy krok". Resort sprawiedliwości pracuje nad narzędziami ustawy antyprzemocowej

- Mogą liczyć na dobre słowo terapeutki, która podpowiada również, gdzie zwrócić się o pomoc - mówi Magdalena Guziak- Nowak. - Czasem jest taka sytuacja, że mama może być przytłoczona problemami, więc również tata dziecka może zwrócić się o pomoc i radę - dodaje.

Porady udzielane są pod numerem telefonu 798 636 493 w środy od 19.00 do 21.00 oraz w piątki od 10.00 do 12.00.

Wsparcie finansowe

Magdalena Guziak-Nowak dodaje, że Fundusz Ochrony Macierzyństwa wspiera finansowo matki w potrzebie, pomoc jest udzielana na podstawie dokumentacji potwierdzającej trudną sytuację.

CZYTAJ RÓWNIEŻ >>> Wiceminister sprawiedliwości: sądy są zbyt łagodne wobec pedofilów

Matka może liczyć na comiesięczne wsparcie w wysokości 500 złotych, które jest udzielane już przed porodem, by mogła skompletować wyprawkę dla dziecka. Pomoc udzielana jest do ukończenia przez dziecko dwóch lat.

Jedną z podopiecznych po pomoc do stowarzyszenia skierował dyrektor szkoły. Dziewczyna zaszła w ciążę, miała wsparcie rodziny, jednak ich sytuacja materialna była zła. Inny przypadek dotyczył pomocy samotnej matce pozbawionej wsparcia ojca dziecka.

Inicjatywy telefonu zaufania i Funduszu Ochrony Macierzyństwa można wesprzeć poprzez wpłaty na konto Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

MSZ: Polska przeznacza ponad 400 mln zł na walkę z koronawirusem na świecie

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 15:52
- Polska wyda  w sumie ponad 400 mln złotych na walkę z pandemią COVID-19 na świecie. Środki te przeznaczone są na badania nad szczepionką, lekami i testami - poinformował na briefingu wiceszef MSZ Paweł Jabłoński, cytowany w komunikacie MSZ.
rozwiń zwiń