X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Będzie miał charakter hybrydowy". Zbierają się uczestnicy tzw. strajku przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 14:55
"Mimo licznych przekazów o nielegalności zgromadzeń na placu Defilad zaczyna się gromadzić wiele osób" - poinformowała na Twitterze stołeczna policja. Inicjator protestu, kandydat na prezydenta Paweł Tanajno zapowiedział, że demonstracja będzie miała charakter hybrydowy.
Uczestnicy tzw. strajku przedsiębiorców na Placu Defilad w Warszawie
Uczestnicy tzw. strajku przedsiębiorców na Placu Defilad w WarszawieFoto: PAP/Radek Pietruszka
1200_protest_PAP.jpg
"Atakowanie policjantów jest niedopuszczalne". Szef MSWiA o proteście przedsiębiorców

"Niestety gromadzące się osoby nie zachowują bezpiecznej odległości" - czytamy na Twitterze.

Na placu przed Pałacem Kultury zgromadzili się ludzie z biało-czerwonymi flagami. Policja zabezpiecza teren. Przez głośniki informuje, że w związku ze stanem epidemii "grupowanie osób jest zabronione".

strajk 1200 pap.jpg
"Może być to manifestacja polityczna". Jadwiga Emilewicz o "proteście przedsiębiorców"

Krzyż ze zniczy i kwiatów

Inicjator protestu, kandydat na prezydenta Paweł Tanajno zaapelował do uczestników, aby na schodach prowadzących do Pałacu Kultury ułożyli krzyż ze zniczy i kwiatów. Wyjaśnił, że ma być to krzyż symbolizujący ciężary, jakie na nich nałożył rząd, ograniczając możliwości prowadzenia działalności gospodarczej.

- To krzyż, który został zrzucony na barki przedsiębiorców przez działania polityków (…), to symbol ich win, które musza dźwigać przedsiębiorcy - powiedział Tanajno. Zapowiedział, że demonstracja będzie miała charakter hybrydowy. Nie wyjaśnił, co to znaczy.

Stołeczna policja poinformowała, że na sobotę nie zostało zarejestrowane żadne zgromadzenie, dlatego każde będzie nielegalne. "Obecny przekaz wskazuje, że główny cel protestujących to walka z policją. Pomysłodawcy, mówiąc o proteście, używają określeń »hybrydowy« i »manewry«" - przekazała policja.

pap_policja1200.jpg
"Bezpodstawne i motywowane politycznie". Szef MSWiA o oskarżeniach pod adresem policji

"Czynna napaść na funkcjonariuszy"

W ubiegłym tygodniu w Warszawie odbył się protest przedsiębiorców. Zatrzymanych zostało blisko czterysta osób, w tym pięć procesowo. Wobec zgromadzonych użyto gazu i siły fizycznej, co - jak wyjaśniła stołeczna policja - było skutkiem agresji ze strony protestujących i czynnej napaści na funkcjonariuszy.

Policja podkreśliła, że zgromadzenie to, w obliczu panujących obostrzeń związanych z epidemią, było nielegalne, nie zostało zarejestrowane przez stołeczny ratusz.

Głos w sprawie interwencji funkcjonariuszy zabrał też szef MSWiA Mariusz Kamiński, stwierdzając, że pod ich adresem narasta kampania oszczerstw i pomówień.

Kamiński w specjalnym liście zapewnił policjantki i policjantów, że jako szef MSWiA działania porządkowe z ubiegłego weekendu w Warszawie uważa za niezbędne i adekwatne do zaistniałej sytuacji. W jego ocenie padające w przestrzeni publicznej oskarżenia wobec policji są "bezpodstawne i motywowane politycznie".

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Protest przedsiębiorców w Warszawie. Wyzwiska, kontrowersje i ranni policjanci

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2020 11:00
- Dwóch policjantów interweniujących podczas piątkowego protestu przedsiębiorców w Warszawie zostało rannych od petard - poinformował rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uszkodzony radiowóz podczas protestu przedsiębiorców. Policja poszukuje sprawcy

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2020 10:40
Policja poszukuje sprawcy uszkodzenia radiowozu podczas piątkowego protestu przedsiębiorców w Warszawie. Wizerunek podejrzewanego mężczyzny zarejestrowały kamery. Został opublikowany przez policję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Król: w sobotę odbyło się spotkanie zadymiarzy, a nie strajk przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 16:10
- W sobotę nie mieliśmy strajku przedsiębiorców, a spotkanie zadymiarzy. Agresja w stronę policji, próba wywołania zamieszek, zniszczenie radiowozów - wskazywał w Polskim Radiu 24 publicysta Marek Król z "Sieci".
rozwiń zwiń