X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pochmurno i ciepło w Tatrach. Wysoko na szlakach śnieg

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 09:34
W Tatrach ma być dziś pochmurno i ciepło, turyści wchodzący na szlaki muszą jednak bardzo uważać. W dolnych partiach,w dolinach, miejscami jest błoto, powyżej górnej granicy lasu leży jeszcze śnieg.
Tatry
TatryFoto: PAP/Grzegorz Momot

W miejscach zacienionych i żlebach po północnej stronie jest zmrożony i twardy, na graniach- wystają kamienie, często oblodzone. Poruszanie się w takich warunkach wymaga doświadczenia w zimowej turystyce górskiej, posiadania odpowiedniego sprzętu, takiego, jak raki, czekan, kask.

Przed wyjściem w góry należy koniecznie sprawdzić prognozę pogody, odpowiednio się przygotować, a trasę wycieczki dostosować do panujących warunków, swoich możliwości i doświadczenia, a wycieczkę zaplanować tak, by wrócić przed zmrokiem.

Od poniedziałku TOPR nie wydaje już komunikatów o zagrożeniu lawinowym. Tatrzański Park Narodowy w komunikacie ostrzega, że tamtejsze stawy rozmarzają, lód jest bardzo cienki i z łatwością może się załamać. Apeluje, by nie wchodzić na tafle.

kad

Zobacz więcej na temat: POLSKA Tatry regiony pogoda

Czytaj także

Pogodnie i słonecznie. Na wschodzie możliwe przelotne opady

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 06:34
Polska jest w zasięgu wyżu. Na wschodzie zaznacza się zatoka niżu znad zachodniej Rosji, a wieczorem na krańcach zachodnich zaznaczy się wpływ rozległej zatoki związanej z niżem znad Atlantyku. Napływa chłodne powietrze polarne morskie, a na wschodzie pochodzenia arktycznego.
rozwiń zwiń