X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Minister rodziny: dzięki tarczy udało się powstrzymać falę masowego bezrobocia

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 07:12
- Z naszych danych wynika, że przez pierwsze trzy tygodnie maja zarejestrowało się 73,3 tys. nowych bezrobotnych, o ponad 1 tys. mniej niż w tym samym okresie w kwietniu - poinformowała Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. - To oznacza, że udało się powstrzymać falę masowego bezrobocia - oceniła.
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: Krystian Maj/KPRM
  • Jak poinformowała Marlena Maląg, z najnowszych danych ministerstwa rodziny wynika, że przez pierwsze trzy tygodnie maja zarejestrowało się 73,3 tys. nowych bezrobotnych
  • W kwietniu wzrost nowych rejestracji w urzędach pracy był wyższy niż w marcu o 1,1 tys. osób
  • - Z naszych danych wynika, że przez pierwsze trzy tygodnie maja w Centralnej Bazie Ofert Pracy zarejestrowano 26,7 tys. ofert pracy, dotyczących 69 tys. miejsc pracy. To więcej niż przez cały kwiecień - podkreśliła minister rodziny

Z szacunkowych danych MRPiPS wynika, że stopa bezrobocia rejestrowanego w końcu kwietnia wyniosła 5,7 proc. i w porównaniu z marcem wzrosła o 0,3 pkt. proc. Liczba bezrobotnych wyniosła 964,8 tys. osób i w porównaniu do poprzedniego miesiąca wzrosła o 55,4 tys. osób.

urząd pracy_1200.jpg
Zasiłek dla bezrobotnych wyniesie 1200 zł? Minister rodziny wyjaśnia

Eksperci przewidywali, że głównym skutkiem epidemii koronawirusa będzie kryzys na rynku pracy, a co za tym idzie - zwolnienia w firmach oraz trudności w znalezieniu nowej pracy.

Wzrasta liczba osób wyrejestrowanych

- Z uwagą śledzimy to, co dzieje się na rynku pracy. Z naszych najnowszych danych wynika, że przez pierwsze trzy tygodnie maja zarejestrowało się 73,3 tys. nowych bezrobotnych, o ponad 1 tys. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego miesiąca - przekazała Marlena Maląg.

Jak wskazała, w kwietniu wzrost nowych rejestracji w urzędach pracy tylko nieznacznie był wyższy - o 1,1 tys. osób - niż w marcu. - To oznacza, że dzięki tarczy antykryzysowej udało się powstrzymać falę masowego bezrobocia, a zdecydowana większość miejsc pracy jest chroniona - oceniła.

>>>[JEDYNKA] Wypłata mikropożyczek. Minister rodziny: zainteresowanie jest duże

Szefowa MRPiPS zwróciła uwagę, że co prawda, od kwietnia więcej osób rejestruje się w urzędach pracy, niż zostaje z nich wyrejestrowanych, ale w ostatnich tygodniach widać, że liczba wyrejestrowanych osób wzrasta.

- Przez pierwsze trzy tygodnie maja z rejestrów ubyło 38,1 tys. osób, dokładnie o 3 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego miesiąca. To dobry znak. Mamy nadzieję, że ten trend będzie się utrzymywał - podkreśliła Marlena Maląg.

"Przedsiębiorcy są zdeterminowani"

maląg pap1200.jpg
Miliard złotych pomocy, zaangażowanie żołnierzy WOT. Wsparcie DPS-ów w dobie koronawirusa

- Warto zwrócić uwagę jeszcze na jeden aspekt. Z naszych danych wynika, że przez pierwsze trzy tygodnie maja w Centralnej Bazie Ofert Pracy zarejestrowano 26,7 tys. ofert pracy, dotyczących 69 tys. miejsc pracy. To więcej niż przez cały kwiecień, kiedy w bazie pojawiło się 22 tys. ofert dotyczących 68 tys. miejsc pracy - zaznaczyła minister.

Zapewniła, że rząd będzie robił wszystko, by chronić miejsca pracy. - Zdajemy sobie sprawę z tego, w jak trudnej sytuacji znajdują się przedsiębiorcy, ale powyższe dane pokazują, że przedsiębiorcy są zdeterminowani do tego, by wrócić na ścieżkę wzrostu. To również nasz cel. Tarcza antykryzysowa dostarczyła firmom narzędzia do walki o przetrwanie, a wszystkie wysiłki przedsiębiorców i rządu skupione są na tym, by chronić miejsca pracy - dodała szefowa MRPiPS.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tarcza antykryzysowa. Marlena Maląg: udało się ochronić ponad 3 mln miejsc pracy

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 03:22
- Dzięki pomocy udzielanej przedsiębiorcom w ramach tarczy antykryzysowej udało się do tej pory ochronić ponad 3 mln miejsc pracy - powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ponad 108 miliardów złotych". Minister rodziny o środkach na program 500+

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 21:29
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała, że rząd od początku funkcjonowania programu Rodzina 500+ przeznaczył na niego ponad 108 miliardów złotych. W piątek przypada Międzynarodowy Dzień Rodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stolica nie radzi sobie z wypłatami pożyczek w ramach tarczy? Szefowa MRPiPS: dziwię się prezydentowi Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 16:29
- Dziwię się, jako były samorządowiec, panu prezydentowi miasta stołecznego Warszawy, ponieważ limit środków, który został przydzielony dla stolicy to 100 mln zł. Złożono 98 tys. wniosków o pożyczki, a zrealizowano niespełna 6 tys. - mówiła o realizacji finansowania w ramach tarczy antykryzysowej minister Marlena Maląg.
rozwiń zwiń