X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

MSWiA rozszerza katalog osób uprawnionych do wjazdu na terytorium Polski

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 00:59
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński podpisał zmianę rozporządzenia w sprawie czasowego zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego na określonych przejściach granicznych.
Polsko-niemieckie przejście graniczne w Kołbaskowie
Polsko-niemieckie przejście graniczne w KołbaskowieFoto: PAP/Marcin Bielecki

Zmiana rozporządzenia rozszerza katalog osób uprawnionych do wjazdu na terytorium Polski o kierowców wykonujących transport międzynarodowy, podróżujących tranzytem przez terytorium kraju innymi środkami transportu niż pojazd, którym jest wykonywany transport drogowy (w celu odbioru odpoczynku lub po odebraniu odpoczynku).

CZYTAJ RÓWNIEŻ
straż pożarna granica TT-1200.jpg
Są wstępne ustalenia ws. otwarcia granic UE. Niektóre państwa zdejmą blokady 15 czerwca

>>>[CZYTAJ TAKŻE] "Odmrażanie" urzędów. Zobacz, kiedy wraca bezpośrednia obsługa interesantów

Katalog osób uprawnionych do wjazdu do Polski został też rozszerzony o uczniów i studentów uczących się w Polsce oraz obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub Konfederacji Szwajcarskiej w celu przejazdu przez terytorium Polski do miejsca zamieszkania lub pobytu, trwającego nie dłużej, niż 12 godzin liczonych od momentu przekroczenia granicy, oraz ich małżonków i dzieci. Osoby te są zwolnione z odbywania kwarantanny.

Jak tłumaczy ministerstwo, potrzeba uwzględnienia uczniów i studentów wśród kategorii uprawnionych do przekraczania granicy wynika z przyjętego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej harmonogramu egzaminów zewnętrznych dla uczniów, którzy ukończyli naukę w polskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Atakowanie policjantów jest niedopuszczalne". Szef MSWiA o proteście przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 02:40
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński oświadczył, że zastosowane przez policję środki porządkowe podczas sobotniego protestu przedsiębiorców w Warszawie "były adekwatne do zaistniałej sytuacji".
rozwiń zwiń