X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Zajmuje się kampanią ze szkodą dla warszawiaków". Apel posła PiS do Rafała Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 14:21
- Wzywamy Rafała Trzaskowskiego do pochylenia się nad pracą w stołecznym ratuszu. Zajmuje się teraz kampanią wyborczą, a na tym tracą warszawiacy, tracą przedsiębiorcy - apelował poseł PiS Przemysław Czarnek. - W tej chwili trzeba być blisko ludzi - oświadczył w odpowiedzi Trzaskowski.
Rafał Trzaskowski, kandydat KO na prezydent Polski, podczas wizyty kampanijnej w Solcu Kujawskim
Rafał Trzaskowski, kandydat KO na prezydent Polski, podczas wizyty kampanijnej w Solcu KujawskimFoto: PAP/Tytus Żmijewski

W związku z informacjami jakoby warszawski ratusz niesprawnie rozpatrywał wnioski przedsiębiorców o wsparcie z tarczy antykryzysowej, posłowie PiS podjęli w piątek interwencję poselską.

maląg_1200.jpg
Stolica nie radzi sobie z wypłatami pożyczek w ramach tarczy? Szefowa MRPiPS: dziwię się prezydentowi Warszawy

Jak tłumaczył poseł Czarnek, "z tego co wiemy, w wielkich miastach typu Gdańsk, Łódź, Poznań, te wnioski, bardzo proste zresztą, rozpatruje się w liczbie wielokrotnie większej niż w Warszawie, która ma przecież ogromny zasób kadrowy w strukturach". Powiedział, że poziom rozpatrzonych wniosków to "około 10 proc. w Warszawie, w porównaniu do 30-40, a nawet 60 proc. w innych miastach".

W związku z tym - zauważył Czarnek - "warszawscy przedsiębiorcy, którzy potrzebują teraz tych pieniędzy, choćby po to, żeby opłacić podstawowe rachunki, czynsze, pokryć wydatki, oczekują na nie zupełnie bez sensu, bo te wnioski leżą i nie są rozpatrywane".

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] "Przedsiębiorcy czekają na pieniądze". Politycy PiS złożyli wizytę Trzaskowskiemu

- Prezydent Trzaskowski jest prezydentem milczącym wobec tego problemu, wobec problemu przedsiębiorców, zajmuje się kampanią wyborczą i jazdą po Polsce, a stołeczny ratusz na tym cierpi, razem z warszawiakami i przedsiębiorcami - podkreślił. - Wzywamy go do tego, żeby pochylił się nad pracą w ratuszu, bo tu jest bardzo poważny problem do rozwiązania, a nie zajmował się wycieczkami po Polsce - dodał.

 "Nie radzi sobie w zarządzaniu stolicą"

Poseł Czarnek wyraził jednocześnie opinię, że Rafał Trzaskowski "nie radzi sobie w zarządzaniu stolicą". - Jeśli nie radzi sobie z tak prostymi sprawami - z przekazaniem środków, które ma od rządu (...), to w jaki sposób może zagwarantować, że w innych bardzo ważnych sprawach na obszarze całej Polski będzie prezydentem skutecznym? - pytał.

Poseł poinformował, że w ramach interwencji posłowie skierowali do ratusza pytania m.in. dotyczące tego, ilu dokładnie pracowników zostało oddelegowanych do pracy nad tymi wnioskami, ile średnio dziennie jest rozpatrywanych wniosków oraz jaka jest dotychczasowa skala ich rozpatrywania.

Z kolei warszawski radny Paweł Lisiecki (PiS) wyraził nadzieję, że po tej interwencji Trzaskowski spojrzy na ten problem dokładniej i rzetelniej. - Tym bardziej, że gdy pytaliśmy, czy zauważył ten problem, że jego urząd działa dużo wolniej, oraz czy zostały wydane jakieś wytyczne, to okazało się, że żadnego takiego polecenia nigdy nie było - mówił. - To mnie szokuje, bo prezydent powinien wiedzieć, że sobie nie radzi w pewnym zakresie, zwłaszcza że na pewno informują go o tym warszawscy przedsiębiorcy - dodał.

 Blisko ludzi

O tę interwencję Trzaskowski, który w ubiegłym tygodniu został zarekomendowany przez Platformę Obywatelską jako kandydat na prezydenta Polski, był pytany na konferencji w Solcu Kujawskim. Stołeczny prezydent podkreślił w odpowiedzi, że trzeba być w tej chwili blisko ludzi i współpracować z samorządowcami, dlatego, że - jak powiedział - rząd próbuje ograniczać niezależność samorządów.

- Myśmy się nauczyli zarządzać miastem na odległość w epidemii. Po pierwsze wszyscy moi zastępcy są na miejscu i spotkali się z posłami PiS, jeżeli jest taka potrzeba, bardzo chętnie się z posłami zawsze mogę połączyć na odległość, dlatego że i tak dzisiaj musimy zachować odpowiednie odstępy. I proszę mi wierzyć, że nie ma to wielkiego znaczenia, czy zarządza się miastem z pokoju obok, czy zarządza się z samochodu, na szczęście nauczyliśmy się tego - powiedział Trzaskowski.

Podkreślił, że w dniu, w którym jest poza Warszawą, jest na urlopie.

W ramach tarczy przedsiębiorcy mogą ubiegać się o m.in. zwolnienie mikrofirm do 9 osób ze składek do ZUS na 3 miesiące (marzec–maj); 50 proc. wakacje składkowe dla firm do 49 osób; świadczenie postojowe w kwocie do ok. 2 tys. zł; dofinansowanie wynagrodzeń pracowników - do wysokości 40 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia i uelastycznienie czasu pracy - dla firm w kłopotach.

st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Trela: bawi mnie apel Rafała Trzaskowskiego do "nowego prezydenta Warszawy"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 15:57
- Rafał Trzaskowski nie wygra wyborów prezydenckich, dlatego rozbawiło mnie to, że był łaskawy powiedzieć, że zaapeluje do "nowego prezydenta Warszawy" o utworzenie ulicy Lecha Kaczyńskiego - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Trela (Lewica), szef sztabu wyborczego Roberta Biedronia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Trzaskowski wykorzystał "efekt świeżości". Politolog o wynikach sondaży

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 13:46
- Rafał Trzaskowski przejął stracony elektorat od Władysława Kosiniaka-Kamysza. Wyborcy konserwatywno-ludowi, którzy byli skłonni głosować na kandydatkę opozycji i w trakcie kampanii zmienili swoje zdanie, wracają do popierania najsilniejszego lidera partii opozycyjnej - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Wojtas, politolog z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu.
rozwiń zwiń