X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Zmarł długoletni profesor Politechniki Krakowskiej Krzysztof Stypuła

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 16:54
W wieku 72 lat w Krakowie zmarł prof. Krzysztof Stypuła – od 46 lat związany z Politechniką Krakowską, wieloletni członek senatu uczelni, pracownik Katedry Mechaniki Budowli i Materiałów Wydziału Inżynierii Lądowej PK i ekspert zaangażowany w sprawy miasta.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Carlos Amarillo/shutterstock.com

Prof. Krzysztof Stypuła zmarł we wtorek. Jak poinformowała w czwartek rzecznik Politechniki Krakowskiej Małgorzata Syrda-Śliwa, uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek. O godz. 10.30 w kościele Matki Boskiej Fatimskiej rozpocznie się msza św. pogrzebowa, po której na cmentarzu Podgórskim w Krakowie nastąpi pożegnanie zmarłego.

Prof. Stypuła ze swoją uczelnią był związany przez 46 lat. Przez wiele lat był członkiem Senatu PK, był też pracownikiem Katedry Mechaniki Budowli i Materiałów Wydziału Inżynierii Lądowej.

Hambura 1200.jpg
"Odszedł dobry i życzliwy człowiek". Andrzej Melak wspomina Stefana Hamburę

Uznawany był za specjalistę w dziedzinie statyki i dynamiki budowli, dynamiki gruntów i ochrony środowiska przed wibracjami. Profesor znalazł się także w grupie budowniczych warszawskiego metra i chciał, aby podobny środek transportu pojawił się także w Krakowie. Często zabierał głos w sprawach swojego miasta.

Profesor wielokrotnie nagrodzony

Profesor ukończył studia na Wydziale Leśnym Akademii Rolniczej w Krakowie i Wydziale Budownictwa Lądowego PK. Był autorem lub współautorem ponad 200 publikacji krajowych i zagranicznych, wykonawcą i kierownikiem ponad 170 prac naukowo-badawczych. W trakcie swojej pracy dydaktycznej stał się promotorem licznych prac inżynierskich, magisterskich i doktorskich.

Za swoją działalność naukowo-badawczą i ekspercką prof. Stypuła został wielokrotnie nagrodzony, m.in. nagrodami sekretarza naukowego PAN, Nagrodą im. Stefana Bryły i nagrodą TOPBuilder. Przyznano mu także odznaczenia państwowe, m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Krzyż Zasługi i Medal Komisji Edukacji Narodowej. Wyróżnienia odbierał także od władz swojej uczelni.

Jednym z zainteresowań profesora było pisanie wierszy i fraszek. Jego małe formy literackie zostały zebrane w tomiku "Sobie śpiewam, a ludziom".

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmarł mecenas Stefan Hambura. Był pełnomocnikiem rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2020 15:30
W sobotę w wieku 59 lat zmarł mec. Stefan Hambura - poinformowała w mediach społecznościowych rodzina adwokata. Mecenas był m.in. pełnomocnikiem części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, jako prawnik reprezentował także polskie organizacje w Niemczech. 
rozwiń zwiń