X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: chcemy, żeby Polska była państwem innowacyjnym, z nowoczesną gospodarką

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 15:07
- Chcemy, żeby Polska była państwem innowacyjnym, z nowoczesną gospodarką. By rozwijała się u nas nowoczesna produkcja, nowoczesne technologie - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Centrum Badawczo-Rozwojowym KB Folie Polska.
Audio
  • Prezydent Andrzej Duda o firmie KB Folie Polska (IAR)
  • Prezydent: wszyscy chcemy, żeby nasza planeta się oczyszczała (IAR)
Szybka reakcja na zmiany i szukanie najlepszych rozwiązań - to cechy polskich przedsiębiorców - napisał prezydent na Twitterze
"Szybka reakcja na zmiany i szukanie najlepszych rozwiązań - to cechy polskich przedsiębiorców" - napisał prezydent na TwitterzeFoto: twitter.com/@AndrzejDuda
shutterstock_praca1200.jpg
Kilkaset tysięcy miejsc pracy pod ochroną. Funduszowy Pakiet Antywirusowy przynosi efekty

Andrzej Duda mówił na briefingu prasowym po wizycie w Centrum Badawczo-Rozwojowym KB Folie Polska w Brzezinach (woj. mazowieckie), że ta istniejąca od lat 90. firma - "nasza, rodzima, polska, rodzinna" dysponuje bardzo zaawansowanymi technologiami w dziedzinie opakowań foliowych.

"Prezydent z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą zwiedzili halę badawczą, halę produkcyjną oraz nowoczesne laboratorium. Następnie spotkali się z zarządem oraz pracownikami firmy" - podała na stronie internetowej Kancelaria Prezydenta.

firmy1200.jpg
Nowe rodzaje pomocy dla firm, kolejne w drodze. Zobacz, co proponuje rząd

"Firma absolutnie prześciga swoją konkurencję"

Jak mówił Andrzej Duda na briefingu prasowym, w Centrum w Brzezinach prowadzone są "zgodnie z najnowszymi trendami światowymi", badania nad nowoczesnymi technologiami, "kwestiami związanymi z ochroną środowiska, bezpiecznym przechowywaniem produktów".

- W wielu dziedzinach firma absolutnie prześciga swoją konkurencję, która istnieje na rynkach europejskich, przede wszystkim niemieckim, ale także i na rynku światowym - stwierdził prezydent.

Wyraził satysfakcję, że mógł zapoznać się z "niezwykłym postępem, jaki nastąpił w działalności firmy na przestrzeni ostatnich lat, ale przede wszystkim z tym, co jest jej największą dumą". Jak zaznaczył, firma produkuje opakowania biodegradowalne oraz nadające się do ponownego przetworzenia.

- Jeżeli mówimy o oczyszczaniu naszego środowiska z plastiku, o zmniejszeniu emisji plastiku do środowiska - a to jest bardzo ważne. Wszyscy chcemy, żeby nasza planeta w jak największym stopniu się oczyszczała - to właśnie te produkty firmy KB Folie są w absolutnej awangardzie światowej i odpowiadają wszystkim najnowocześniejszym trendom - powiedział prezydent.

Pogratulował firmie "ambitnych planów rozwojowych". Jak mówił, KB Folia chce, by do 2022 r. jej obroty zwiększyły się prawie dwukrotnie oraz chce kontynuować ekspansję na nowe rynki.

"Absolutna awangarda"

- To jedna z tym polskich firm, które teraz w tym bardzo trudnym dla naszej gospodarki, naszego państwa, dla nas wszystkich okresie, nie tylko w ogóle nie rozważała zmniejszenia zatrudnienia (...), ale wręcz przeciwnie zwiększała to zatrudnienie - powiedział prezydent. Jak powiedział, dodatkowych 19 osób zostało zatrudnionych w ciągu ostatnich miesięcy.

- Kiedy patrzymy na przyszły rozwój Rzeczpospolitej, na nasze plany, na to, jakim państwem, chcemy, żeby była Polska, czyli właśnie państwem innowacyjnym, w którym jest nowoczesna gospodarka, rozwijała się nowoczesna produkcja, nowoczesne technologie, bardzo złożone procesy produkcyjne - to w tym zakresie firma KB Folie jest w absolutnej awangardzie - mówił Andrzej Duda.

Dodał, że firma ta prowadzi "bardzo rozbudowaną działalność społeczną" - charytatywną oraz wspiera inicjatywy patriotyczne.

pb

Czytaj także

Prezydent Andrzej Duda: cieszę się, że rządowa pomoc sprawnie trafia do firm

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 13:59
Ciesze się, że w ogromnej większości przypadków ta pomoc biegnie sprawnie i trafia tam, gdzie trzeba, że ci, którzy zostali zwolnieni z obowiązku płacenia składek na ZUS, rzeczywiście to odczuwają, że możemy powoli uruchamiać w tej chwili polską gospodarkę - powiedział prezydent Andrzej Duda w czasie konferencji Polskiego Funduszu Rozwoju dotyczącej rządowych pakietów pomocowych - tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europejski Kongres Gospodarczy. Wojciech Kuśpik: polscy przedsiębiorcy sobie poradzą

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 10:08
Organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego online uważa, że polscy przedsiębiorcy przetrwają obecną, trudną sytuację gospodarczą. W środę zakończył się trzydniowy Kongres zorganizowany w internecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Szwed: prognozy w sprawie bezrobocia się nie sprawdzają, firmy szukają rąk do pracy

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 11:28
- W kolejnych miesiącach potrzeby firm mogą być różne, więc najlepiej gdyby w sprawach urlopu wypoczynkowego pracodawcy i pracownicy się porozumiewali. W nowej wersji tarczy antykryzysowej dajemy taką możliwość. Cieszy to, że poprawiają się nastroje pracowników, a nawet pracodawcy szukają rąk do pracy. Pracujemy też nad istotnym podwyższeniem zasiłku dla bezrobotnych - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24 wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.
rozwiń zwiń