X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Obrady zgromadzenia SN. Aleksander Stępkowski: jest kilkaset pytań do kandydujących na I Prezesa

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 20:32
- Niewykluczone jest nawet ok. 700 pytań do sędziów kandydujących na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego - powiedział sędzia Aleksander Stępkowski, który przewodniczy obradom zgromadzenia SN. Przewiduje on 15-minutowe oświadczenia kandydatów i brak limitów czasowych na odpowiedzi.
Gmach Sądu Najwyższego w Warszawie
Gmach Sądu Najwyższego w WarszawieFoto: shutterstock.com/kolbet

Stępkowski poinformował, że pocztą elektroniczną złożonych zostało dotychczas kilkadziesiąt pytań, które już przekazano kandydującym. Jak dodał, z informacji, które mają krążyć po korytarzach sądowych, wynika, że sędziowie przygotowali ponadto ok. 700 dodatkowych pytań.

Zgromadzenie Ogólne Sędziów SN od 8 maja obradowało w celu wyboru pięciu kandydatów na I Prezesa SN. Po trzech dniach posiedzenia sędziom udało się zakończyć etap formalny obrad i przejść do fazy wyłaniania kandydatów na nowego I Prezesa SN.

pap_SN 1200.jpg
Pat w Sądzie Najwyższym. Stępkowski: jestem przeciwnikiem siłowego wprowadzania porządków

W ubiegłą środę przewodniczący wtedy temu zgromadzeniu Kamil Zaradkiewicz odroczył obrady i zwrócił się do prezydenta o zmianę regulaminu Sądu Najwyższego. Prezydent nie podjął decyzji o zmianie regulaminu SN.

Kamil Zaradkiewicz rezygnuje

W ubiegły piątek sędzia Zaradkiewicz zrezygnował z wykonywania obowiązków I Prezesa SN. Po rezygnacji Zaradkiewicza prezydent powierzył wykonywanie obowiązków I Prezesa SN Aleksandrowi Stępkowskiemu, który wyznaczył termin wznowienia obrad zgromadzenia na 22 maja.

Podczas spotkania z dziennikarzami w środę sędzia Stępkowski powiedział, że po wznowieniu obrad w piątek kandydujący sędziowie będą mieli możliwość wygłoszenia 15-minutowych oświadczeń.

CZYTAJ RÓWNIEŻ >>> Nie będzie wyłączenia sędziego na podstawie uchwały trzech izb. Jest decyzja Sądu Najwyższego

Następnie sędziowie będą odpowiadać na pytania, które zostały przesłane drogą elektroniczną oraz te, które zostaną zgłoszone pisemnie w trakcie składania oświadczeń kandydatów.

"To, co będzie się działo, zależy w głównej mierze od kandydujących sędziów"

Sędzia Stępkowski podkreślił, że osoby kandydujące mają prawo, ale nie obowiązek złożenia oświadczenia i odpowiedzi na pytania.

- To oznacza, że mogą składać oświadczenia i odpowiadać na pytania, ale nie muszą. Mogą też uznać, że chcą odpowiadać tylko na wybrane pytania. To, co będzie się działo, zależy w głównej mierze od kandydujących sędziów - zaznaczył.

Wyniki mają zostać ustalone przez komisję skrutacyjną podczas przerwy bezpośrednio po głosowaniu. Ostatecznie protokół sporządzony przez tę komisję ma zostać przekazany prezydentowi.

Dariusz Zawistowski nie złożył jeszcze oświadczenia

Jak przekazał Stępkowski, dotychczas formalną zgodę na kandydowanie wyraziło dziewięciu sędziów.

Zauważył przy tym, że sędzia Dariusz Zawistowski nie złożył jeszcze oświadczenia o chęci kandydowania, którego wymaga regulamin, jednak sygnalizował chęć uczynienia tego podczas obrad zgromadzenia ogólnego.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wątpliwości interpretacyjne". Odroczone posiedzenie ws. wyboru kandydatów na I prezesa SN

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 14:17
O odroczeniu bez terminu obrad Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego, które ma wybrać kandydatów na I prezesa tego sądu poinformował w środę sędzia Kamil Zaradkiewicz, który przewodniczy temu zgromadzeniu.
rozwiń zwiń