X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Prezydent: służba strażaków OSP ma wielkie znaczenie dla budowy postaw patriotycznych

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 19:34
- Służba w Ochotniczej Straży Pożarnej ma wielkie znaczenie społecznotwórcze, państwotwórcze oraz wielkie znaczenie dla budowy w kraju postaw patriotycznych - mówił prezydent Andrzej Duda podczas przekazania promes na zakup wozów strażackich dla mazowieckich jednostek OSP.
Audio
  • Prezydent podziękował OSP za działania w trakcie epidemii koronawirusa (IAR)
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: PAP/Andrzej Lange

W Płońsku prezydent Andrzej Duda wręczył promesy na zakup wozów ratowniczo-gaśniczych dla 27 jednostek OSP z Mazowsza, a wiceszef MSWiA Maciej Wąsik przekazał kluczyki do pięciu samochodów ratowniczo-gaśniczych, także przeznaczonych dla jednostek OSP w tym województwie.

Jak podkreślił prezydent Andrzej Duda, zakupy nowoczesnego wyposażenia dla OSP, a także dla Państwowej Straży Pożarnej (PSP), "są elementem wielkiego programu unowocześnienia polskiego państwa", który zapowiadał w 2016 r. i który od tego czasu jest realizowany przez MSWiA.

straż pożarna strażak Polska 1200.jpg
Prezydent: strażacki mundur to symbol niezawodności, męstwa i ofiarności

- Dzięki tej naszej współpracy, dzięki temu współdziałaniu ta modernizacja rzeczywiście jest możliwa i staje się realna – powiedział prezydent. Dodał, iż w ramach programu modernizacji polskiej straży pożarnej zakupionych zostanie w sumie ponad 500 nowych wozów ratowniczo-gaśniczych.

Akcja w Biebrzańskim Parku Narodowym pokazem bohaterstwa

Duda zwrócił uwagę, że realizowana od kilku lat modernizacja wyposażenia pozwala strażakom ochotnikom oraz strażakom zawodowym z PSP "dobrze służyć współobywatelom".

Podkreślił, że w przypadku OSP to "służba ochotnicza oddania się ojczyźnie i drugiemu człowiekowi".

Przypomniał jednocześnie o niedawnej akcji gaśniczej prowadzonej w Biebrzańskim Parku Narodowym; ocenił, że działania wszystkich strażaków były tam pokazem bohaterstwa i profesjonalizmu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ >>> "Zawsze stajecie na wysokości zadania". Prezydent wręczył nominacje generalskie oficerom Straży Granicznej

"OSP ma wielkie znaczenie dla budowy systemu bezpieczeństwa Polski"

Prezydent podkreślił jednocześnie, że OSP ma również wielkie znaczenie dla budowy systemu bezpieczeństwa Polski.

- Ostatnio podpisaliśmy Narodową Strategię Bezpieczeństwa. W jej ramach będziemy dokonywali rozwoju kolejnych systemów bezpieczeństwa naszego kraju m.in. poprzez system ochrony ludności cywilnej i obrony cywilnej" - oświadczył.

Jak zaznaczył, bardzo ważną rolę w tej strategii odgrywało będzie doświadczenie właśnie strażaków ochotników, przenoszone z mniejszych miejscowości, z terenów wiejskich na tereny miejskie.

Andrzej Duda dziękuje strażakom

Nawiązując do epidemii koronawirusa, Andrzej Duda podziękował strażakom ochotnikom oraz z Państwowej Straży Pożarnej za służbę – jak podkreślił - "w tym niezwykle trudnym czasie, w którym teraz się znajdujemy".

- Ta walka z koronawirusem to było też wielkie dzieło poświęcenia strażaków, również i strażaków ochotników. Te stawiane tymczasowo izby przyjęć przy szpitalach, te wszystkie inne działania, które strażacy OSP i PSP podejmowali po to, by wspomóc walkę z epidemią. Ogromnie za to dziękuję – powiedział prezydent.

Uroczystość przekazania promes odbyła się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku. Uczestniczyli w niej także: szef BBN Paweł Soloch, Komendant Główny PSP Andrzej Bartkowiak i szef mazowieckiej PSP Jarosław Nowosielski.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To wymagało pilnej naprawy". Andrzej Duda zapoczątkował zmiany w systemie kierowania i dowodzenia armią

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 10:00
21 grudnia 2018 r. wszedł w życie nowy system kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP. Ustawa, podpisana przez prezydenta 10 listopada 2018 r. była kolejnym etapem procesu modernizacji, rozwoju i naprawy polskiej armii. - Dzięki reformie Szef Sztabu Generalnego WP stał się pierwszym żołnierzem Rzeczypospolitej - mówił Andrzej Duda podczas podpisywania ustawy.
rozwiń zwiń