X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Plany ws. pobudzania gospodarki i budżet UE. Premier uczestniczył w wideokonferencji państw V4 i Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 17:02
- Wyzwania stojące przed Unią Europejską w szczególności w kontekście gospodarki i nowego budżetu były przedmiotem wtorkowego spotkania premiera Mateusza Morawieckiego w ramach Grupy Wyszehradzkiej i Niemiec - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.
Wideokonferencja z udziałem Mateusza Morawieckiego
Wideokonferencja z udziałem Mateusza MorawieckiegoFoto: Twitter/KPRM

Spotkanie odbyło się w formie wideokonferencji. "Rozmowy dotyczyły kwestii związanych z reakcją Unii Europejskiej na skutki pandemii koronawirusa, w tym m.in. planów pobudzenia gospodarki oraz sposobu dystrybucji środków pomocowych i ich wpływu na wieloletni budżet UE, perspektyw ponownego otwarcia granic oraz największych wyzwań stojących przed Europą po ustaniu pandemii koronawirusa i innych kwestii bieżących" - podkreślił Müller w komunikacie.

duda pap1200.jpg
Prezydent Andrzej Duda: cieszę się, że rządowa pomoc sprawnie trafia do firm

W ramach wideokonferencji najpierw odbyła się rozmowa w gronie premierów państw Grupy Wyszehradzkiej, a później dyskusja w poszerzonym formacie z udziałem kanclerz Niemiec Angeli Merkel, która przedstawiła główne założenia niemieckiej prezydencji w UE, rozpoczynającej się 1 lipca br.

Stanowisko Polski w sprawie wieloletniego budżetu UE

Müller wskazał, że spotkanie stanowiło także okazję do przedstawienia przez premiera Morawieckiego stanowiska Polski w sprawie wieloletniego budżetu UE w kontekście rozmowy, którą odbył 18 maja 2020 r. z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen.

"Polska konsekwentnie podnosi postulat uwzględnienia w budżecie silnej polityki spójności i Wspólnej Polityki Rolnej. W tym kontekście podniesiona została kwestia listu premiera Mateusza Morawieckiego do liderów europejskich ws. zwiększenia finansowania Wspólnej Polityki Rolnej" - wskazał rzecznik rządu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ >>> Premier: Polska w nowym podziale ról może zająć lepsze miejsce niż przed kryzysem

"Polska wskazuje, że finansowanie nowych priorytetów UE nie powinno odbywać się kosztem dotychczasowych polityk. Polska popiera koncepcję skierowania dodatkowych środków na wychodzenie z kryzysu po pandemii, wskazując zarazem, że wprowadzenie nowych źródeł dochodów UE nie powinno nadmiernie obciążać mniej rozwiniętych państw członkowskich" - dodał Müller.

"Premierzy państw V4 wyrazili wolę współpracy z niemiecką prezydencją"

Jak zaznaczył podczas konferencji uczestnicy przyjęli wspólny dokument podsumowujący rozmowy.

JABŁOŃSKI 1200 FREE.jpg
MSZ: Polska przeznacza ponad 400 mln zł na walkę z koronawirusem na świecie

"Liderzy wskazali w nim na kluczowe znaczenie wspólnego rynku i budżetu UE w procesie odbudowy europejskiej gospodarki po kryzysie związanym z pandemią. Wyrazili także poparcie dla szybkiego przyjęcia nowego wieloletniego budżetu UE na lata 2021-27" - poinformował Müller.

Dodał, że w zakresie polityki gospodarczej szefowie rządów podkreślili znaczenie strategii rozwoju przemysłu w UE, która powinna przynosić korzyści wszystkim państwom członkowskim.

"Premierzy państw V4 wyrazili wolę współpracy z niemiecką prezydencją w podejmowaniu kluczowych wyzwań w drugiej połowie 2020 r." - wskazał Müller. 

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak