X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Cyfrowe dyplomy ukończenia wyższych uczelni? Minister nauki o szczegółach

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 19:10
Wojciech Murdzek powiedział, że pandemia koronawirusa spowodowała przyspieszenie procesu cyfryzacji w Polsce. Szef resortu nauki i szkolnictwa wyższego był gościem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który w tym roku odbywa się w formie online.
Audio
  • Minister nauki o przyspieszeniu cyfryzacji w Polsce (IAR)
Wojciech Murdzek
Wojciech MurdzekFoto: Jacek Dominski/REPORTER

Wojciech Murdzek podkreślił, że z powodu pandemii wiele instytucji i urzędów zaczęło obsługiwać interesantów przez internet. Dodał, że w jego ministerstwie również pojawiło się nowe podejście do wykorzystania technologii w szkolnictwie wyższym.

podstawowka epidemia pap 1200.jpg
Uczniowie wrócą do szkół przed wakacjami? Immunolog radzi: lepiej nie

Cyfrowe dyplomy a podrabianie dyplomów

Minister nauki wskazywał, że resort chce przyspieszyć proces wprowadzania cyfrowych dyplomów ukończenia wyższych uczelni. - Takie dyplomy muszą być dobrze zabezpieczone, bo wiemy, że są różne ryzyka związane z podrabianiem takich dokumentów. Chcemy, by zabezpieczenie dyplomów było oparte na przykład o technologię blockchain. Chodzi o to, byśmy byli pewni, że nie ma przestrzeni do fałszerstw - podkreślił.

Minister mówił też o możliwości wprowadzenia w Polsce wyborów cyfrowych. Zaznaczył, że takie rozwiązanie wymagałoby jednak gruntownych przygotowań.

Szef resortu dodał, że czas pandemii może być również okazją dla polskich naukowców i informatyków, by zdobyć przewagę nad zagranicznymi konkurentami w dziedzinie technologii.

Instrukcja postępowania z maseczkami wielorazowego użytku (PAP) Instrukcja postępowania z maseczkami wielorazowego użytku (PAP)

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojciech Murdzek nowym ministrem nauki i szkolnictwa wyższego. Zastąpił Jarosława Gowina

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 12:34
Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał Wojciecha Murdzka na stanowisko ministra nauki i szkolnictwa wyższego - poinformowała kancelaria premiera na Twitterze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister nauki i szkolnictwa wyższego: możliwe, że rok akademicki rozpocznie się w normalnym trybie

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 13:18
- W związku z nowymi terminami egzaminów maturalnych modyfikacji ulegnie proces rekrutacji do szkół wyższych - powiedział w piątek minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek. Dodał także, iż możliwe jest, by rok akademicki rozpoczął się w normalnym trybie.
rozwiń zwiń