X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Schetyna: nic nie zabije PO. Wskazanie Trzaskowskiego elementem wielkiego powrotu

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 12:48
- Wierzę, że najpierw decyzja Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, a później wskazanie na Rafała Trzaskowskiego będzie elementem wielkiego powrotu PO do pierwszej linii polskiej polityki, a przez zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego także do zwycięstwa parlamentarnego - oświadczył b. szef PO Grzegorz Schetyna. - Wierzę w tę decyzję, bo wierzę w Rafała Trzaskowskiego - dodał. 
Grzegorz Schetyna (L) i Rafał Trzaskowski (P)
Grzegorz Schetyna (L) i Rafał Trzaskowski (P)Foto: PAP/Radek Pietruszka

Polityk, pytany w TVN 24, ile czasu potrzebuje Platforma Obywatelska na zebranie podpisów pod listami poparcia dla Trzaskowskiego oraz o termin wyborów, jaki może wyznaczyć marszałek Sejmu podkreślił, że "nic nie zabije Platformy Obywatelskiej i możliwości sympatyków, wyborców" partii. - Te sygnały, które pojawiają się z większości PiS, czy Kancelarii Sejmu, że ten czas może być krótki, są absurdalne, pokazują, że po raz kolejny PiS chce łamać demokrację" - ocenił.

Rafał Trzaskowski EN 1200.jpg
"Zbieramy tylko po znajomych i rodzinie". Zbiórka podpisów na Trzaskowskiego wystartowała?

"Wierzę w Rafała Trzaskowskiego"

Grzegorz Schetyna zapewnił, że PO będzie zmobilizowana i przygotowana do "błyskawicznego" zbierania podpisów, zastrzegł jednak, że potrwa ono "przynajmniej jakieś 10 dni, dwa tygodnie". Pytany, czy zmiana kandydata na prezydenta nie była "łamaniem demokratycznych standardów Platformy Obywatelskiej" zauważył, że "statut Platformy Obywatelskiej, jej wewnętrzna konstytucja nic nie mówi o trybie wyboru kandydata na prezydenta". - Dzisiaj decydował czas - argumentował sposób wskazania Rafała Trzaskowskiego.

Były szef PO przekonywał, że jednogłośna decyzja zarządu partii dała Trzaskowskiemu "ogromny atut i argument do bycia kandydatem". - Wiem, że on będzie dobrym kandydatem. Wierzę w tę decyzję, bo wierzę w Rafała Trzaskowskiego - oświadczył.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Grzegorz Schetyna: nie ma żadnych podstaw, by mówić o wyznaczeniu nowego kandydata KO na prezydenta

Zdaniem Grzegorza Schetyny, Małgorzata Kidawa-Błońska byłaby "świetnym kandydatem na czas budowania porozumienia i integracji opozycji". - Wtedy (w grudniu 2019 r.) była świetnym kandydatem, a dzisiaj sytuacja jest zupełnie inna - argumentował polityk. Ocenił, że Małgorzata Kidawa-Błońska zapłaciła za decyzję o rezygnacji ze startu w wyborach "polityczną cenę". - Musiała, czy chciała i musiała zrezygnować z tych wyborów - powiedział b.szef PO. Podkreślił, że będzie szanował jej dokonania i decyzje.

andrzej duda free shut 1200.jpg
Sondaż prezydencki: Andrzej Duda ze znaczną przewagą nad pozostałymi kandydatami

"Element wielkiego powrotu"

- Wierzę, że najpierw decyzja Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, a później wskazanie na Rafała Trzaskowskiego będzie elementem wielkiego powrotu Platformy Obywatelskiej do pierwszej linii polskiej polityki, a przez zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego także do zwycięstwa parlamentarnego - oświadczył b. szef PO.

W minionym tygodniu dotychczasowa kandydatka KO w wyborach prezydenckich, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnowała ze startu w wyborach. 

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Poseł PiS: fatalny prezydent Warszawy nie może być dobrym prezydentem Polski

Nowa specustawa o przeprowadzeniu wyborów w 2020 r. zakłada m.in. możliwość rejestracji nowych kandydatów i jest obecnie procedowana w Senacie. Po rezygnacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, zarząd PO jednogłośnie rekomendował obecnego prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego na nowego kandydata ugrupowania.

Poparcie liderów wszystkich ugrupowań

Poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu udzielili też liderzy wszystkich ugrupowań KO - Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej i Zielonych. Kalendarz wyborczy ruszy dopiero, gdy marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosi nową datę wyborów - wówczas będzie można rozpocząć zbiórkę podpisów, rejestrację nowych komitetów wyborczych i kandydatów. Zgodnie z procedowaną w Senacie ustawą obecni, zarejestrowani już kandydaci, mają zachować zebrane podpisy i rejestrację. 


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Opamiętajcie się". Gronkiewicz-Waltz apeluje do członków PO ws. kandydata w wyborach

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 19:30
"Nie wolno oddać Warszawy komisarzowi z PiS" - napisała na Twitterze była prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz, komentując nieoficjalną informację, że Rafał Trzaskowski ma zastąpić Małgorzatę Kidawę-Błońską jako kandydat na prezydenta RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politolog: Trzaskowski ma zagwarantować PO pozostanie największą siłą opozycyjną

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 22:17
- Rafał Trzaskowski gwarantuje nie tyle samo zwycięstwo w wyborach, ile to, że Platforma Obywatelska ma szansę pozostać tą największą siłą opozycyjną, czy liderem anty-PiS-u - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Łukasz Młyńczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Hejt to element polityki informacyjnej w PO". Karnkowski o ataku Trzaskowskiego na TVP

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 11:06
- Można podejrzewać, że hejt to stały element polityki informacyjnej władz samorządowych związanych z PO - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski, socjolog i publicysta.
rozwiń zwiń