X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Może być to manifestacja polityczna". Jadwiga Emilewicz o "proteście przedsiębiorców"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 22:30
- Zastanawiam się, czy to jest naprawdę strajk przedsiębiorców, czy manifestacja polityczna służąca innym celom - mówiła w niedzielę wicepremier, szefowa MR Jadwiga Emilewicz o sobotnim proteście w Warszawie. Dodała, że organizator strajku Paweł Tanajno ma "inne zaangażowania również polityczne".
Policja i uczestnicy Strajku przedsiębiorców na placu Zamkowym w Warszawie
Policja i uczestnicy "Strajku przedsiębiorców" na placu Zamkowym w WarszawieFoto: PAP/Marcin Obara

Jadwiga Emilewicz w Polsat News zaznaczyła, że podczas pierwszego strajku przedsiębiorców w ubiegłym tygodniu żaden z protestujących nie zwrócił się z prośbą o spotkanie z przedstawicielami resortu rozwoju.

- Po pierwszym dniu tej manifestacji dowiedziałam się o niej z mediów. Następnego dnia natychmiast poprosiłam, korzystając z pośrednictwa mediów, że jeżeli są zainteresowani rozmową z nami, to jestem gotowa takie rozmowy przeprowadzić - mówiła.

Czytaj więcej
strajk_1200.jpg
Protest przedsiębiorców w Warszawie. Policja zatrzymała ponad 380 osób

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Protest przedsiębiorców w Warszawie. Wyzwiska, kontrowersje i ranni policjanci

- Umówiliśmy się w środę, w minionym tygodniu mieliśmy telekonferencję. Wysłuchałam ich postulatów, część z nich dotyczyła tarczy finansowej, część poziomu reprezentatywności przedsiębiorców, zwłaszcza jednoosobowych działalności gospodarczych w Radzie Dialogu Społecznego - tu umówiliśmy się na pracę legislacyjną na najbliższe tygodnie - dodała wicepremier.

"Zaangażowanie polityczne"

Szefowa MR zapewniła, ze będzie prowadziła kolejne rozmowy z przedsiębiorcami w ciągu najbliższych tygodni.

- Zastanawiam się, bo był u mnie przedstawiciel, organizator jak rozumiem całego wydarzenia, czyli pan Tanajno, i moje pytanie jest jedno - czy to jest naprawdę strajk przedsiębiorców, czy też jest to manifestacja polityczna, która służy innym celom? Wiemy, że pan Tanajno ma w tej chwili inne zaangażowania również polityczne (jest kandydatem na prezydenta - PAP) i pytanie, na ile to jest rzeczywisty strajk przedsiębiorców? Nie mnie to rozstrzygać - dodała.

Podkreśliła, że wysłuchała postulatów, które pojawiały się w czasie strajku i "nie ucieka od dalszych rozmów".

- Umówiliśmy się też na pewien cykl prac legislacyjnych, jesteśmy na nie otwarci - deklarowała wicepremier.

Manifestacja w Warszawie

W sobotę na placu Zamkowym odbył się tzw. strajk przedsiębiorców, którzy protestowali w związku z ich pogarszającą się sytuacją wynikającą z epidemii koronawirusa. Protestujący chcieli przejść pod Pałac Prezydencki i pod Sejm, jednak tak się nie stało.

Czytaj więcej
Marek Król 1200.jpg
Marek Król: w sobotę odbyło się spotkanie zadymiarzy, a nie strajk przedsiębiorców

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Protest przedsiębiorców w Warszawie. Policja zatrzymała kilkadziesiąt osób

Funkcjonariusze policji, którzy przybyli na miejsce, informowali, że zgromadzenie jest nielegalne i wzywali do rozejścia się. Policjanci otoczyli protestujących kordonem i zaczęli ich legitymować. Demonstranci byli prewencyjnie zatrzymywani.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Protest przedsiębiorców w Warszawie. Policja zatrzymała ponad 380 osób

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 09:49
- W związku ze strajkiem przedsiębiorców w Warszawie policja zatrzymała ponad 380 osób i 150 osób ukarała mandatami - poinformował rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak. Dodał, że do sądów trafi ponad 220 wniosków o ukaranie, a do sanepidu notatki o łamaniu obostrzeń antywirusowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Król: w sobotę odbyło się spotkanie zadymiarzy, a nie strajk przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 16:10
- W sobotę nie mieliśmy strajku przedsiębiorców, a spotkanie zadymiarzy. Agresja w stronę policji, próba wywołania zamieszek, zniszczenie radiowozów - wskazywał w Polskim Radiu 24 publicysta Marek Król z "Sieci".
rozwiń zwiń