X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Zawsze stajecie na wysokości zadania". Prezydent wręczył nominacje generalskie oficerom Straży Granicznej

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 12:40
- Straż Graniczna jest formacją dobrze zorganizowaną, która zawsze, ilekroć istnieje taka potrzeba, staje na wysokości zadania - ocenił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia trzem oficerom SG aktów mianowania na stopień generała.
Audio
  • Prezydent wręczył nominacje generalskie oficerom Straży Granicznej (IAR)
Prezydent RP Andrzej Duda, minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński oraz odbierający nominację Andrzej Prokopski podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie
Prezydent RP Andrzej Duda, minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński oraz odbierający nominację Andrzej Prokopski podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim w WarszawieFoto: PAP/Paweł Supernak

Prezydent w piątek wręczył oficerom SG akty nadania stopnia gen. bryg. i admirała, a minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński - pamiątkowe szable. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim w przeddzień Święta Straży Granicznej.

Andrzej Duda dziękując awansowanym oficerom za lata ich służby, podkreślił, że "SG zawsze - ilekroć istnieje taka potrzeba - staje na wysokości zadania".

Czytaj więcej
straż graniczna 1200 free.jpg
Prezydent awansował trzech oficerów Straży Granicznej

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] 31 tys. osób wjechało do Polski. Zwiększa się ruch na przejściach granicznych

- To między innymi właśnie dzięki panów służbie i pracy - choć wtedy na niższych stanowiskach służbowych i oczywiście z niższymi stopniami - mogliśmy przez całe lata mówić, że wypełniamy nasze obowiązki jako państwo, które jest państwem granicznym Unii Europejskiej i państwem granicznym strefy Schengen - mówił prezydent.

Andrzej Duda dodał, że Polska jest pod tym względem wzorem dla wielu krajów Europy. -  Co więcej nie kto inny, jak tylko nasi funkcjonariusze Straży Granicznej, udawali się do różnych państw europejskich i nadal udają po to, żeby tam pomagać, pokazywać wzorce tego, w jaki sposób wykonywać obowiązki służbowe, jakich nowoczesnych metod używać, żeby te obowiązki w zakresie strzeżenia granic były wykonywane jak najlepiej - podkreślił.

Awanse dla oficerów

Prezydent Andrzej Duda wręczył w piątek akty mianowania na stopień generała trzem oficerom Straży Granicznej.

Awanse otrzymali komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG płk Robert Inglot, zastępca komendanta głównego SG płk Grzegorz Niemiec oraz komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej płk Andrzej Prokopski.

W uroczystości wzięli udział również szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch, a także prezydencki minister Błażej Spychalski. Wszyscy uczestnicy, z uwagi na stan epidemii, nosili maseczki ochronne.

Zgodnie z ustawą o Straży Granicznej na pierwszy stopień oficerski Straży Granicznej oraz na stopień generała Straży Granicznej mianuje prezydent na wniosek ministra właściwego do spraw wewnętrznych.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To wymagało pilnej naprawy". Andrzej Duda zapoczątkował zmiany w systemie kierowania i dowodzenia armią

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 10:00
21 grudnia 2018 r. wszedł w życie nowy system kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP. Ustawa, podpisana przez prezydenta 10 listopada 2018 r. była kolejnym etapem procesu modernizacji, rozwoju i naprawy polskiej armii. - Dzięki reformie Szef Sztabu Generalnego WP stał się pierwszym żołnierzem Rzeczypospolitej - mówił Andrzej Duda podczas podpisywania ustawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent awansował trzech oficerów Straży Granicznej

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 18:04
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego, nadał stopnie generalskie trzem oficerom Straży Granicznej. Wręczenie nominacji przez Prezydenta odbędzie się w przeddzień Święta Straży Granicznej, w piątek 15 maja br. w Pałacu Prezydenckim.
rozwiń zwiń