X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szkoły zamknięte do 7 czerwca. Opublikowano projekt rozporządzenia MEN

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 10:46
- Ograniczenie funkcjonowania szkół zostało przedłużone do 7 czerwca 2020 r. - wynika z opublikowanego projektu nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej. Projekt zakłada też m.in. stopniowe uruchamianie szkół podstawowych.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/maroke

W związku z epidemią koronawirusa, od połowy marca zawieszone są zajęcia stacjonarne w szkołach. Lekcje prowadzone są zdalnie. Od 6 maja dopuszczono możliwość otwierania żłobków i przedszkoli.

W piątek opublikowana została nowelizacja rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół. 

szkoła lekcja sprawdzian uczniowie 1200.jpg
MEN przedłuża zamknięcie szkół. Sprawdź do kiedy placówki pozostaną nieczynne

W uzasadnieniu do projektu podkreślono, że w Polsce nadal obowiązuje stan epidemii związany z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Dlatego - jak czytamy - zdecydowano o przedłużeniu terminu ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty do 7 czerwca 2020 r.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Szef MEN: nauczanie on-line wprowadziło niemal 100 proc. szkół w Polsce

Autorzy projektu zaznaczają jednocześnie, że w związku ze stabilizowaniem się liczby zakażeń i zwiększaniem się liczby osób wyleczonych, podjęto decyzję o stopniowym uruchamianiu szkół podstawowych.

Projekt zakłada konsultacje dla uczniów

Zgodnie z projektem zaplanowano, że od 25 maja klasy I-III szkoły podstawowej będą prowadzić działalność opiekuńczo-wychowawczą z możliwością realizacji podstawy programowej w formie ustalonej przez dyrektora szkoły.

1200_uczeń_shutterstock.jpg
Rzecznik MEN: chcielibyśmy, by uczniowie mogli mieć wakacje

Ponadto projekt rozporządzenia przewiduje, że od 25 maja uczniom klasy VIII szkoły podstawowej zapewnia się konsultacje z nauczycielami prowadzącymi zajęcia, w szczególności z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty. 

Z kolei od 1 czerwca z konsultacji z nauczycielami będą mogli skorzystać uczniowie szkoły podstawowej i ponadpodstawowej. Uczniom zapewniona zostanie także możliwość korzystania z biblioteki szkolnej.

Rozporządzenie wejdzie w życie 18 maja, z wyjątkiem niektórych przepisów, które zaczną obowiązywać od 25 maja.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzecznik MEN: chcielibyśmy, by uczniowie mogli mieć wakacje

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 17:00
- Zgodnie z naszymi zapowiedziami, z tym co mówił minister edukacji narodowej, chcielibyśmy, aby uczniowie mogli mieć wakacje. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie powinni mieć czas wolny - mówiła w Programie 3 Polskiego Radia Anna Ostrowska, rzecznik prasowy Ministerstwa Edukacji Narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MEN przedłuża zamknięcie szkół. Sprawdź do kiedy placówki pozostaną nieczynne

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 14:58
- W przygotowywanym rozporządzeniu będzie mowa o przedłużeniu terminu ograniczonego funkcjonowania szkół do 7 czerwca - poinformowała rzecznik MEN Anna Ostrowska. W czwartek wiceminister edukacji Maciej Kopeć mówił, że to ograniczenie będzie do 26 czerwca, czyli końca zajęć dydaktycznych.
rozwiń zwiń