X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Biorę odpowiedzialność na siebie". Kidawa-Błońska zrezygnowała ze startu w wyborach

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 09:20
- Nie będę brała udziału w tych wyborach prezydenckich - powiedziała na specjalnej konferencji prasowej w Sejmie Małgorzata Kidawa-Błońska.
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-BłońskaFoto: PAP/Radek Pietruszka

- Wiem, że ponoszę odpowiedzialność za to, co się wydarzyło. Spadki sondażowe były spowodowane niewiedzą Polaków, czy biorę udział w tych wyborach, czy nie - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Czytaj więcej
PAP Borys Budka Grzegorz Schetyna 1200.jpg
Europoseł PiS: Małgorzata Kidawa-Błońska ofiarą ostrej walki wewnątrz PO

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Jarosław Kaczyński: zmiana modus operandi jest poza granicami możliwości intelektualnych opozycji

- Zawsze będę mówiła prawdę, nie licząc się z konsekwencjami, które mnie dotyczą, bo polityk musi być odważny, musi myśleć o ludziach i mieć odwagę mówić nawet najtrudniejsze rzeczy. Wierzę głęboko, że te wybory będą wygrane przez moją formację, bo nie chcę, żeby moje obciążenia przechodziły na całą partię. Ja tę odpowiedzialność biorę na siebie - stwierdziła wicemarszałek Sejmu.

Małgorzata Kidawa-Błońska przypomniała także, że za swoje słowa o bojkocie wyborów prezydenckich atakowana była nie tylko przez obóz Prawa i Sprawiedliwości, ale też przez kontrkandydatów i ludzi ze swojego otoczenia politycznego.

- Dla mnie wartości: uczciwość i gra fair zawsze miały znaczenie, bo tak postrzegam politykę. Postrzegam jako działanie uczciwe, dla dobra ludzi i to się nie zmieni. Dalej będę czuwała, żeby Polska była krajem demokratycznym, uczciwym i żeby wszyscy Polacy w nim czuli się dobrze - zadeklarowała.

Kto nowym kandydatem KO?

Kandydatem KO na prezydenta może zostać teraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Rozważana jest też kandydatura byłego szefa MSZ i byłego marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego. Oficjalna decyzja zostanie ogłoszona po posiedzeniu zarządu partii.

Małgorzata Kidawa-Błońska została kandydatem PO na prezydenta w grudniu ubiegłego roku, gdy wygrała prawybory z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem. Potem wsparcia Kidawie-Błońskiej udzieliły też inne ugrupowania tworzące Koalicję Obywatelską: Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni.

Czytaj więcej
kaczynski-jaroslaw_1200.jpg
Prezes PiS: wybór Sikorskiego lub Trzaskowskiego oznaczałby paraliż Polski

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Piotr Müller: ruch PO ws. kandydata pokazuje intencje dot. przekładania wyborów

W ostatnich tygodniach, po wybuchu pandemii koronawirusa, polityk zawiesiła kampanię, wzywała też do bojkotu wyborów, jeśli miałyby się odbyć na podstawie ustawy z 6 kwietnia br. W ostatnich tygodniach gwałtowne spadły też, według różnych sondaży, jej notowania - z ponad 20 proc. w lutym do ok. 4 proc. w kwietniu.

jp

Czytaj także

"To nie jest zaskoczenie". Artur Soboń o możliwej zmianie kandydatki PO na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 17:22
- Wykorzystuje się formułę nowych wyborów, żeby tę kandydatkę zmienić. Od samego początku mówiliśmy, że to jest intencja koleżanek i kolegów z PO, aby tych wyborów ostatecznie nie przeprowadzić i zmienić kandydata - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzaskowski zastąpi Kidawę-Błońską? Adam Borowski: PO nie ma dobrego kandydata

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 19:12
- W Platformie Obywatelskiej mogli sobie nie zdawać sprawy, że Małgorzata Kidawa-Błońska aż tak nie będzie sobie radzić. Choć codzienny kontakt powinien powiedzieć jej otoczeniu, że ona się nie nadaje, nie jest kobietą walki, gubi się i zalicza wpadki. Miała też katastrofalny sztab wyborczy, przecież to nie ona wymyślała swoje wystąpienia w sprawie bojkotu i zawieszania kampanii - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Borowski ("Gazeta Polska"). Gościem był również Tomasz Krzyżak ("Rzeczpospolita"). 
rozwiń zwiń