X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Minister rodziny: prezydent Warszawy niesprawnie wypłaca mikropożyczki

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 22:05
- Przykład niekoniecznie godny do naśladowania to stolica, której prezydent Rafał Trzaskowski niesprawnie wypłaca mikropożyczki. Środki te powinny znajdować się jak najszybciej na kontach pracodawców - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
Audio
  • Marlena Maląg o wsparciu w ramach tarczy antykryzysowej (IAR)
  • Minister rodziny o wsparciu dla seniorów i rodzin (IAR)
Minister rodziny została zapytana o pomoc rządową dla przedsiębiorców
Minister rodziny została zapytana o pomoc rządową dla przedsiębiorcówFoto: East News/Zbyszek Kaczmarek
kalku12.jpg
Tarcza finansowa. Do firm trafiło już prawie 20 mld zł

Jak podkreślała w TVP Info Maląg, wnioski składane przez przedsiębiorców o wsparcie z tarczy antykryzysowej rozpatrywane są systematycznie, ponieważ - mówiła - ministerstwu zależy, by pieniądze trafiały jak najszybciej na konta wnioskodawców. - To są proste wnioski z umowami, realizowane przez powiatowe lub wojewódzkie urzędy pracy - tłumaczyła.

sąd wyrok wymiar sprawiedliwości sala sądowa free flickr iar 1200.jpg
"Cyfryzacja w sądach zaoszczędzi środki". Senator PiS o poprawkach do tarczy antykryzysowej

Jak jednocześnie wskazała, przykładem "niekoniecznie godnym do naśladowania" w kwestii szybkości wypłacania świadczeń jest Warszawa. Oceniła, że "prezydent Rafał Trzaskowski niesprawnie wypłaca mikropożyczki". - A my przekazujemy środki także na realizację tego działania, a więc nie tylko na same mikropożyczki, ale i na obsługę zadania - przekonywała szefowa resortu rodziny.

- Te pieniądze powinny jak najszybciej znaleźć się na kontach pracodawców, którzy przekazują je na wynagrodzenia pracownicze. One są potrzebne dla zachowania płynności, dla bezpieczeństwa polskich rodzin - podkreśliła Maląg apelując do samorządów o sprawne przekazywanie środków z tarczy antykryzysowej oraz finansowej.

3,87 mln wniosków o pomoc

Tarcza antykryzysowa to pakiet pomocowych rozwiązań skierowanych do przedsiębiorców podczas epidemii. Do tej pory przedsiębiorcy złożyli ponad 3,87 mln wniosków o wsparcie z jej poszczególnych instrumentów, na które rozdysponowane zostało już ponad 8,7 mld złotych.

W ramach tarczy przedsiębiorcy mogą ubiegać się o m.in. zwolnienie mikrofirm do 9 osób ze składek do ZUS na 3 miesiące (marzec–maj), 50 proc. wakacje składkowe dla firm do 49 osób czy świadczenie postojowe w kwocie do ok. 2 tys. zł.

W zapisach znajduje się również dofinansowanie wynagrodzeń pracowników - do wysokości 40 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia i uelastycznienie czasu pracy - dla firm w kłopotach. Wartość wsparcia oferowanego w ramach tarczy antykryzysowej ma wynieść 212 mld zł - to blisko 10 proc. PKB.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eksperci: kolejnego zamrożenia gospodarka nie wytrzyma, musimy być ostrożni

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 16:32
- Tempo odmrażania polskiej gospodarki jest wystarczające. Przedsiębiorcy powinni pamiętać, że jeśli pojawią się  nowe ogniska zakażeń, to być może gospodarka zostanie zamrożona na dłużej, a tego już nie wytrzymamy - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceprezes PFR: źle wypełniony wniosek opóźnia wypłatę środków z tarczy antykryzysowej

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 22:00
Czasami warto poczekać i wyznaczyć we wniosku o pomoc z PFR późniejszy miesiąc referencyjny, bo firma ma prawo tylko raz ubiegać się o pomoc z tarczy antykryzysowej - radził przedsiębiorcom Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju, gość PR1.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza antykryzysowa 3.0. Sejm przyjął część senackich poprawek

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 22:00
Sejm poparł część poprawek Senatu do nowelizacji tarczy antykryzysowej 3.0. Dotyczyły one m.in. ulgi w składkach na ZUS dla samozatrudnionych. Posłowie nie zgodzili się jednak, by wykreślić z ustawy przepisy dot. prezesa UKE.
rozwiń zwiń