X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

KPRM: przedsiębiorcy otrzymali blisko 9 mld złotych wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 20:42
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała, że od chwili uruchomienia tarczy antykryzysowej polscy przedsiębiorcy i samozatrudnieni otrzymali wsparcie w wysokości 8,7 miliarda złotych. W sumie złożono ponad 3,8 miliona wniosków o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Piotr Kamionka/REPORTER

Najwięcej wniosków, ponad 1,6 miliona, dotyczy zwolnienia z obowiązku opłacania należności z tytułu składek ubezpieczeniowych. Złożono także prawie 60 tysięcy wniosków o odroczenie lub rozłożenie płatności składek ZUS.

Wpłynęło także prawie 2 miliony wniosków o pożyczkę dla mikroprzedsiębiorców w wysokości 5 tysięcy złotych. Najwięcej z nich złożono w województwach mazowieckim, wielkopolskim, śląskim i łódzkim. Do tej pory przyznano pożyczki na łączną kwotę przekraczającą 2,8 miliarda złotych.

maląg marlena PR1 1200x660.jpg
III etap odmrażania gospodarki. Marlena Maląg: najważniejsze jest dbanie o bezpieczeństwo

Znacząca pomoc

Do urzędów pracy wpłynęło też ponad 25 tysięcy wniosków o wsparcie na ochronę miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Na ten cel przekazano łącznie prawie 3 mld złotych, co pozwoliło na ochronę ponad 650 tysięcy miejsc pracy.

O świadczenia postojowe wnioskowało ponad 769 tysięcy samozatrudnionych oraz ponad 155 tysięcy zleceniobiorców. Łączna kwota wypłaconych świadczeń to prawie 688 milionów złotych.

<<CZYTAJ TAKŻE>> "Cyfryzacja w sądach zaoszczędzi środki". Senator PiS o poprawkach do tarczy antykryzysowej

W sumie do tej pory przyznano świadczenia na łączną kwotę 8 miliardów 744 milionów 200 tysięcy 137 złotych.
Tarcza antykryzysowa przewiduje między innymi zwolnienie firm zatrudniających do 9 osób ze składek do ZUS na 3 miesiące, a dla firm zatrudniających od 10 do 49 osób zwolnienie z połowy należnych składek. Wartość wsparcia oferowanego w ramach tarczy antykryzysowej ma wynieść 212 miliardów złotych.

Niezbędne informacje umieszczono na stronie gov.pl/tarczaantykryzysowa. Informacje o tarczy także na portalu polskieradio24.pl.

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Do firm trafiło już ponad 15 mld zł. Premier: nikt nie zostanie bez pomocy

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 21:26
"W ramach Tarczy Finansowej, zarządzanej przez Polski Fundusz Rozwoju, do firm trafiło 15,2 mld zł" - przekazał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister pracy: najważniejsze, by nie doprowadzić do skokowego wzrostu bezrobocia

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 11:50
- W ramach tarcz antykryzysowych robimy wszystko, aby zadbać o te osoby, które pozostają w zatrudnieniu, żeby ochronić zagrożone miejsca pracy - powiedziała w Polskim Radiu 24 Alina Nowak, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senat za wykreśleniem części przepisów z tarczy antykryzysowej 3.0

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 01:48
Za głosowało 95 senatorów, nikt nie był przeciwny, 1 osoba wstrzymała się od głosu. Senatorowie wnieśli do uchwalonej przez Sejm 30 kwietnia ustawy poprawki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Borys o tarczy finansowej PFR: 95 tys. przedsiębiorstw dostało wsparcie o wartości 20 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 04:35
Po upływie 2 tygodni od startu tarczy finansowej PFR 95 tys. przedsiębiorstw zatrudniających 978 tys. pracowników dostało wsparcie finansowe o wartości 20 mld zł - napisał na Twitterze szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Wskazał, że "system działa bardzo sprawnie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza antykryzysowa 3.0. W Sejmie głosowania nad poprawkami Senatu

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 07:21
Posłowie będą po południu głosować nad poprawkami Senatu do tarczy antykryzysowej 3.0. To rządowa ustawa przewidująca kolejne działania osłonowe dla przedsiębiorców i innych obywateli związane z epidemią koronawirusa. Jej podstawowym celem jest ograniczenie wynikających z epidemii potencjalnych strat polskiej gospodarki.
rozwiń zwiń