X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dodatkowe pieniądze dla bezrobotnych już w maju? Łukasz Schreiber wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 10:28
- W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej trwają prace nad tzw. dodatkiem solidarnościowym, jest szansa, że zostanie on wprowadzony jeszcze w maju - przekazał przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber.
Urząd pracy
Urząd pracyFoto: PAP/Tomasz Gzell

pap alina nowak 1200.jpg
Wiceminister pracy: najważniejsze, by nie doprowadzić do skokowego wzrostu bezrobocia

Minister był pytany w Radiu Plus o propozycję prezydenta Andrzeja Dudy, by wprowadzić tzw. dodatek solidarnościowy dla osób, które straciły pracę na skutek epidemii - 1200 zł na miesiąc przez trzy miesiące.

Schreiber poinformował, że w ministerstwie rodziny, pracy i polityki społecznej pracują nad tą propozycją. - Myślę, że jest szansa na wprowadzenie jakiejś formy takiego dodatku, tak jak to postuluje pan prezydent - mówił.

Podatek solidarnościowy

Jak dodał, szczegóły zostaną przedstawione "niebawem" i "jest szansa", że dodatek zostanie wprowadzony jeszcze w maju.

CZYTAJ TAKŻE: III etap odmrażania gospodarki. Marlena Maląg: najważniejsze jest dbanie o bezpieczeństwo>>>

Schreiber przyznał też, że "nie sądzi", by poprawka Senatu do nowelizacji tarczy 3.0 podnosząca zasiłek dla bezrobotnych do kwoty 1800 zł mogła uzyskać akceptację Sejmu. - Ja w każdym razie za nią nie zagłosuję - oświadczył.

pkur

Czytaj także

Łukasz Schreiber: apele o stan klęski żywiołowej wynikają z klęski sondażowej

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 14:15
Nie było intencją ustawodawcy danie możliwości  wprowadzenia stanu nadzwyczajnego po to, by przekładać wybory – mówił w Programie 1 Polskiego Radia Łukasz Schreiber, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów. - Dla każdego konstytucjonalisty to zrozumiałe, że takie działanie byłoby sprzeczne z konstytucją - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Schreiber: przeciąganie prac nad ustawą o wyborach to działanie na niekorzyść Polaków

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 09:19
– W ustawie jest zapis, który pozwala ministrowi zdrowia, w razie zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej, wyłączyć możliwość głosowania przy urnach – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Łukasz Schreiber, szef Stałego Komitetu Rady Ministrów.
rozwiń zwiń