X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Jesteśmy otwarci na współpracę". Zakończyło się spotkanie klubów parlamentarnych ws. wyborów

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 14:53
W Sejmie zakończyło się spotkanie klubów parlamentarnych w sprawie najbliższych wyborów prezydenckich. Rozmowy dotyczyły tego, jak zorganizować je bezpiecznie i zgodnie z konstytucją. Strony umówiły się na kolejne spotkanie, tym razem z udziałem senatorów. Do tego czasu opozycja przygotuje propozycje poprawek do ustawy dotyczącej tegorocznych wyborów prezydenckich, którą wczoraj uchwalił Sejm.
Spotkania przedstawicieli klubów parlamentarnych
Spotkania przedstawicieli klubów parlamentarnychFoto: PAP/Mateusz Marek

Wiceszef klubu Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski powiedział, że spotkanie przebiegło w bardzo dobrej, konstruktywnej atmosferze i trosce o konstytucyjny ład w Polsce, a także w trosce o to, aby wybory prezydenckie mogły się odbyć.

eastnews jarosław kaczyński 1200.jpg
Jarosław Kaczyński: opozycja nie uznaje reguł demokratycznych

PiS przedstawiło swoje stanowisko w sprawie wyborów prezydenckich. Marek Suski zaznaczył, że powinny odbyć się w terminie umożliwiającym ciągłość funkcji prezydenta, aby nie było luki między końcem obecnej kadencji głowy państwa a możliwością zaprzysiężenia na kolejną.

Poseł PiS Przemysław Czarnek mówił, że klub Prawa i Sprawiedliwości z uwagą pochyli się nad poprawkami do ustawy, które zamierza zaproponować opozycja, a które - jak zaznacza - mogłyby ewentualnie dążyć do rozwiania wszelkich wątpliwości wyborców po to, aby wybory były maksymalnie bezpieczne, transparentne i wolne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ >>> Sejm uchwalił ustawę ws. głosowania w wyborach prezydenckich

"Jesteśmy gotowi na współpracę"

Polityk dodał, że ustawa przygotowana przez PiS, która została wczoraj uchwalona przez Sejm, gwarantuje spełnienie tych kryteriów. Podkreślił, że jeśli opozycja przedstawi jeszcze lepsze propozycje, to jego partia jest otwarta na rozmowy i współpracę.

Rozmowa dotyczyła również ewentualnego trybu prac w Senacie. PiS opowiada się za sprawnym procedowaniem w izbie wyższej.

poczta polska 1200
Nowa ustawa ws. wyborów. Minister zdrowia: gwarantuje możliwość głosowania korespondencyjnego

Kolejne spotkanie możliwe w tym tygodniu

Szybkiego trybu prac w Senacie oczekuje również Lewica. Przewodniczący tego klubu parlamentarnego Krzysztof Gawkowski mówi, że warunkiem porozumienia jest, aby prace nad ustawą w Senacie zostały skrócone i nie trwały 30 dni.

Dodaje, że jest to potrzebne, aby wybory prezydenckie "mogły być przeprowadzone zdecydowanie wcześniej".

Kluby nie ustaliły, kiedy odbędzie się kolejne spotkanie. Wiceszef klubu PiS Marek Suski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że może odbyć się jeszcze w tym tygodniu.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pereira: Budka chce albo zmienić kandydatkę PO, albo wywołać maksymalny chaos

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 11:34
- Borys Budka bierze pod uwagę dwie opcje: chce albo zmienić kandydatkę na prezydenta, albo wywołać maksymalny chaos i maksymalnie utrudnić państwu polskiemu działanie - podkreślił w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira, szef portalu tvp.info. 
rozwiń zwiń