X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Andrzej Duda spotkał się z Tomaszem Grodzkim. "Prezydent prosił o sprawne procedowanie ustawy ws. wyborów"

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 14:40
- Prezydent Andrzej Duda apelował do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego o sprawne prace nad ustawą ws. wyborów prezydenckich. Oczekuje, że nie będzie następowało nieuzasadnione przesunięcie prac - powiedział po spotkaniu prezydenta i marszałka Senatu wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.
Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim
Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z marszałkiem Senatu Tomaszem GrodzkimFoto: Twitter/prezydentpl

Na konferencji prasowej po spotkaniu Paweł Mucha powiedział, że przebiegło ono w dobrej, rzeczowej atmosferze. Mowa była o uchwalonej we wtorek w Sejmie ustawie dotyczącej tegorocznych wyborów prezydenckich.

- Chcielibyśmy, żeby te prace w Senacie mogły się odbywać w takim tempie i z uwzględnieniem takiego trybu procedowania, że nie będziemy mieli kolejnych tygodni niepewności co do kwestii wyborczych. I pan prezydent prosił o takie sprawne procedowanie, jeżeli chodzi o tę ustawę, pan marszałek zapewniał, że wolą także Senatu i senatorów jest to, żeby sprawnie tutaj procedować - powiedział Paweł Mucha.

Czytaj więcej
emilweicz i groddzki 1200 east.jpg
"Tym razem nie zwlekać z pracami nad ustawą". Wicepremier apeluje do marszałka Senatu

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Prezydent spotkał się z marszałkiem Senatu. Jest zapewnienie ws. ustawy o wyborach prezydenckich

Podkreślał, że prezydent chce stabilizacji, bo musimy mieć stabilną władzę i perspektywę rozstrzygniętych spraw wyborczych. - Pan prezydent apeluje i ufa, że prace w Senacie będą toczyć się sprawnie (...). Pan prezydent bardzo wyraźnie wskazywał, że oczekuje spranego działania i oczekuje tego, żeby nie następowało jakieś nieuzasadnione przesunięcie prac - powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta.

Relacjonował, że w trakcie spotkania z marszałkiem Senatu prezydent nie określał szczegółowo dat czy terminów procedowania Izby, ale - jak dodał - intencja Andrzeja Dudy jest taka, żeby Senat "działał tak, jak to jest w tej sprawie potrzebne, w sposób zdecydowany pracując nad tą ustawą".

Ustawa w sprawie wyborów

Sejm uchwalił we wtorek wieczorem nową ustawę dotyczącą tegorocznych wyborów prezydenckich, autorstwa PiS. Przewidziano w niej, że głosowanie odbędzie się metodą "mieszaną" - w lokalach wyborczych oraz dla chętnych - korespondencyjnie. Choć ustawa zakłada możliwość ponownej rejestracji kandydatów, którzy mieli wziąć udział w wyborach prezydenckich 10 maja (bez konieczności ponownego zbierania podpisów poparcia), to daje też prawo startu nowym kandydatom. Ustawa trafi teraz do Senatu.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki powiedział wcześniej, że gdy udawał się na środowe spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, uchwalonej we wtorek ustawy nie było jeszcze w Senacie. Zapowiedział jednak, że kiedy się ta ustawa pojawi, "niezwłocznie skieruje ją do komisji".

Czytaj więcej
Facebook opozycja PO KO 1200.jpg
"Strategia opozycji to opóźnianie terminu". Publicyści o wyborach prezydenckich

- Będziemy pracować intensywnie, i będziemy podejmować wszystko to, do czego Senat jest trochę zmuszony przez ekspresowe tempo Sejmu - zadeklarował. Pytany, czy Senat wykorzysta przysługujący mu 30-dniowy czas pracy nad ustawą, powiedział, że "nie potrafi jasno tego powiedzieć".

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Strategia opozycji to opóźnianie terminu". Publicyści o wyborach prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 11:00
- Strategia opozycji to opóźnianie wyborów tak bardzo, jak tylko się da i szukanie możliwości podmiany kandydatki oraz obniżenia notowań obecnie urzędującego prezydenta - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz Jacek Łęski (TVP). W "Debacie Poranka" udział wzięli również Michał Płociński ("Rzeczpospolita") i Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny").
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tym razem nie zwlekać z pracami nad ustawą". Wicepremier apeluje do marszałka Senatu

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 12:11
Wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zaapelowała w środę do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, aby "tym razem nie zwlekał z pracami nad ustawą w sprawie tegorocznych wyborów prezydenckich i podjął je jak najszybciej".
rozwiń zwiń