X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Minister zdrowia: apeluję o trzymanie się reguł sanitarnych, bardzo dużo zależy od nas

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 13:42
- Apeluję o ścisłe trzymanie się reguł sanitarnych. W zakładach fryzjerskich czy kosmetycznych nie może być czynnej poczekalni, umawiajmy się na konkretną godzinę, bo przecież od nas zależy bardzo dużo - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Łukasz Szumowski
Łukasz SzumowskiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 18 maja z powrotem będą mogły funkcjonować zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, restauracje, bary i kawiarnie, ale w odpowiednim reżimie sanitarnym.

iii etap 663.jpg
Premier: od 18 maja mogą funkcjonować zakłady fryzjerskie i kosmetyczne

Łukasz Szumowski zwracał uwagę na konieczność zachowania reżimu sanitarnego mimo poluzowania kolejnych obostrzeń. - Apeluję o ścisłe trzymanie się reguł, które jasno określają, by np. w zakładach fryzjerskich czy kosmetycznych nie siedzieć i czekać w tłumie obcych osób. Umawiajmy się na konkretną godzinę - powiedział minister zdrowia.

"Informacje o masowych wyjazdach letnich do dwóch tygodni"

- Bardzo dużo zależy od nas. Bardzo dużo zależy od tego, jak będziemy funkcjonowali, aby żaden medyk nie musiał podejmować decyzji, kto ma żyć, a kto nie będzie miał dostępu do respiratora. Zachowujmy się tak, aby nie było sytuacji, gdzie pacjenci w szpitalach zakaźnych leżą pokotem na korytarzach, a respiratory są wstawiane również do hal i tymczasowo zbudowanych szpitali. Tego uniknęliśmy i mam nadzieję, że nigdy taka sytuacja w Polsce nie będzie miała miejsca - powiedział Łukasz Szumowski.

East News koronawirus karetka 7 1200.jpg
W Polsce wyzdrowiało już blisko 6,5 tys. osób. Kolejne nowe zakażenia i zgony

Minister pytany, kiedy zostaną podjęte decyzje w sprawie zorganizowanych wyjazdów letnich dzieci i młodzieży, odparł, że ze strony medycznej Ministerstwo Zdrowia potrzebuje mieć pewność, że "parametry epidemiczne spadają".

- Myślę, że informacje na ten temat będziemy mogli przekazać od tygodnia do dwóch, jeśli będziemy mieć pewność, że idziemy w dobrym kierunku - poinformował Łukasz Szumowski.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukasz Szumowski: maseczki, które przekazała UE nie spełniają norm. Jest odpowiedź KE

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 11:16
Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że 600 tysięcy maseczek, które Polska dostała od Unii Europejskiej, nie spełnia norm. W związku z tym - jak zaznaczył szef resortu zdrowia - maseczki te nie będą mogły zostać rozdysponowane medykom. Na ten zarzut odpowiedziała Komisja Europejska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Koronawirus ciosem, a cyfryzacja szansą dla branży turystycznej

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 11:14
80 proc. ruchu turystycznego w Polsce generowane jest przez wyjazdy krajowe - podaje Polski Instytut Ekonomiczny w raporcie "Branża turystyczna w Polsce. Obraz sprzed pandemii". Według PIE szansą na dynamiczny rozwój turystyki jest cyfryzacja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza finansowa. Co powinni wiedzieć płatnicy VAT przed złożeniem wniosku o pomoc?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 12:25
Prawo do państwowego wsparcia w ramach tarczy finansowej PFR mają firmy, których przychód spadł o co najmniej 25 procent w związku z pandemią koronawirusa. Większość z takich firm to VAT-owcy. I tu ważna rzecz - jak mówi wiceprezes PFR Bartosz Marczuk - ci przedsiębiorcy, zanim złożą wniosek, powinni się rozliczyć z fiskusem za miesiąc, który będzie podstawą do obliczenia spadku przychodów.
rozwiń zwiń