X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Proces legislacyjny trwa, jesteśmy otwarci na rozmowę". Tadeusz Woźniak o ustawie ws. głosowania w wyborach

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 09:30
- W Polsce jest większość, która jest patriotycznie nastawiona i wie, że trzeba zapisy konstytucji wykonywać, a nie machać nią tylko wtedy, gdy jest ona przydatna dla celów politycznych - stwierdził w Polskim Radiu 24 poseł Solidarnej Polski Tadeusz Woźniak. Gościem audycji "Dwie strony" był również Jarosław Sachajko, poseł Koalicji Polskiej-Kukiz'15.
Audio
  • Posłowie Janusz Szachajko i Tadeusz Woźniak o dyskusji wokół głosowania w wyborach prezydenckich ("Dwie strony"/Polskie Radio 24)
W dodatkowym dniu posiedzenia posłowie zajęli się przygotowanym przez klub PiS projektem noweli ustawy ws. głosowania w wyborach prezydenckich w 2020 r.
W dodatkowym dniu posiedzenia posłowie zajęli się przygotowanym przez klub PiS projektem noweli ustawy ws. głosowania w wyborach prezydenckich w 2020 r.Foto: PAP/Radek Pietruszka

Sejm przyjął ustawę ws. głosowania w wyborach prezydenckich. Projekt ustawy o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. z możliwością głosowania korespondencyjnego autorstwa posłów PiS został złożony w Sejmie w poniedziałek wieczorem. We wtorek klub PiS złożył do projektu autopoprawkę, a także 21 poprawek. Swoje poprawki złożyły też kluby KO, Lewicy i PSL oraz koło Konfederacji.

Wieczorem Sejm uchwalił ustawę ws. organizacji tegorocznych wyborów prezydenckich wraz z 21 poprawkami PiS i jedną poprawką Lewicy. Za przyjęciem ustawy głosowało 244 posłów, 137 było przeciw, a 77 wstrzymało się od głosu.

Dyskusja trwa

1200_Sejm_EN.jpg
Sejm uchwalił ustawę ws. głosowania w wyborach prezydenckich

Poseł Tadeusz Woźniak powiedział, że nadal mogą trwać rozmowy nad ostatecznym kształtem ustawy. - Na rozmowę nigdy nie jest za późno. Jeżeli będzie taka potrzeba, wola i jeżeli pojawią się takie zaproszenia, to jesteśmy do tego gotowi - powiedział poseł Solidarnej Polski. Przypomniał, że proces legislacyjny nadal trwa i zakończył się dopiero jeden etap.

- Przyjmujemy wszystkie zastrzeżenia i negatywne opinie opozycji. Staramy się wychodzić naprzeciw w każdej sprawie, ale mamy świadomość, że cokolwiek zrobimy, to nie pozostawi ona na nas suchej nitki. Dlatego nie możemy sobie pozwolić na to, by opozycja storpedowała wszystkie działania koalicji rządzącej zmierzające do przeprowadzenia zadań, które do rządzących wprost należą - powiedział Woźniak.

Jarosław Sachajko stwierdził, że z poprawek opozycji do ustawy przeszła tylko jedna. - Nie ma żadnego wspólnego stanowiska - stwierdził poseł Koalicji Polskiej.

Jego dyskutant odniósł się do tego stwierdzenia, mówiąc, że ponosząca odpowiedzialność koalicja rządząca nie może zgodzić się na "szkodliwe dla Polski i procesu wyborczego" poprawki. Przypomniał, że to ugrupowanie rządzące jest odpowiedzialne za państwo, a opozycja takiej odpowiedzialności nie ponosi. - W Polsce jest większość, która jest patriotycznie nastawiona i wie, że trzeba zapisy konstytucji wykonywać, a nie machać nią tylko wtedy, gdy jest ona przydatna dla celów politycznych - podsumował poseł Tadeusz Woźniak.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Prośba o szeroki konsensus. Prezydent spotkał się z marszałek Sejmu

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadząca: Eliza Olczyk

Goście: Tadeusz Woźniak (Solidarna Polska), Jarosław Sachajko (Koalicja Polska-Kukiz'15) 

Data emisji: 13.05.2020

Godzina emisji: 08.06

PR24/PAP/st

Czytaj także

Adam Bielan: wybory powinny się odbyć przed upływem kadencji prezydenta Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 07:24
Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Bielan powiedział, że wybory prezydenckie muszą się odbyć przed upływem kadencji prezydenta Andrzeja Dudy, a więc przed 6 sierpnia. Gość Programu 1 Polskiego Radia wskazał 28 czerwca jako najbardziej prawdopodobny termin wyborów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory prezydenckie. Część polityków PO opowiada się za nowym kandydatem

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 07:12
Na Borysa Budkę wskazuje nieoficjalnie ta część polityków Platformy Obywatelskiej, która chce zmiany kandydata na prezydenta - wynika z informacji Polskiej Agencji Prasowej. Dotychczasowa kandydatka PO Małgorzata Kidawa-Błońska nie zamierza jednak rezygnować z kandydowania.
rozwiń zwiń