X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Wskazano 20 kandydatów na I Prezesa SN. Obrady przerwano do środy

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 15:40
- Obrady Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego przerwane są do środy do godz. 13 - zdecydował przewodniczący obradom sędzia Kamil Zaradkiewicz. Do godz. 11 tego dnia sędziowie mają przesłać pytania do kandydatów zgłoszonych na I Prezesa SN.
Audio
  • W Sądzie Najwyższym wskazano 20 sędziów na kandydatów na I Prezesa tej instytucji (IAR)
  • Zgromadzenie Ogólne Sędziów SN przerwane do jutra do godz. 13 (IAR)
Sąd Najwyższy
Sąd NajwyższyFoto: shutterstock.com/kolbet
Sąd najwyższy shutt-1200.jpg
Sąd Najwyższy: wznowienie obrad Zgromadzenia Ogólnego

We wtorek, podczas trzeciego dnia obrad Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego, sędziowie przeszli do fazy wyłaniania kandydatów na nowego I Prezesa SN. Każdy z sędziów mógł w głosowaniu tajnym zgłosić jedną kandydaturę. Spośród 99 sędziów w głosowaniu nad zgłoszeniami udział wzięło 95.

Jako kandydatów na nowego I Prezesa zaproponowano 20 osób. Zgodę na kandydowanie wyraziło na razie 10. Są to sędziowie: Tomasz Artymiuk, Leszek Bosek, Tomasz Demendecki, Małgorzata Manowska, Joanna Misztal-Konecka, Piotr Prusinowski, Marta Romańska, Adam Tomczyński, Włodzimierz Wróbel oraz Dariusz Zawistowski.

Dwie spośród zgłoszonych osób - sędziowie Halina Kiryło oraz Wiesław Kozielewicz - były nieobecne. Konieczne jest ich oświadczenie ws. ewentualnego kandydowania.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kto zostanie I Prezesem SN? Kolejna próba wyłonienia kandydatów

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 06:43
Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego wznowi obrady. Sędziowie mają wyłonić pięcioro kandydatów, spośród których prezydent wybierze Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego na sześcioletnią kadencję. Obrady rozpoczną się o 10. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zachowanie sędziów jest absurdalne". Publicyści o sytuacji w Sądzie Najwyższym

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 11:14
- Tzw. kasta sądzi, że nowy prezes nie będzie działał po ich myśli. Ich tłumaczenia to jakiś żart - mówił w Polskim Radiu 24 Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny"). W "Debacie Poranka" uczestniczyli także Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska") i Tomasz Kozłowski ("Fakt").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zgromadzenie sędziów SN. Kamil Zaradkiewicz wyłonił członków komisji skrutacyjnej

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 12:26
Przewodniczący obradom Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego sędzia Kamil Zaradkiewicz poinformował o wyłonieniu członków komisji skrutacyjnej na podstawie protokołu głosowania dostarczonego mu w sobotę. Część sędziów kontestuje ten sposób wyłonienie komisji.
rozwiń zwiń