X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Sąd Najwyższy: wznowienie obrad Zgromadzenia Ogólnego

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 04:10
O godz. 10.00 Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego wznowi obrady. Sędziowie mają wyłonić pięcioro kandydatów, spośród których prezydent wybierze Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego na sześcioletnią kadencję. 
Audio
  • Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego wznowi obrady, Relacja Pauliny Kurek (IAR)
Sąd Najwyższy
Sąd NajwyższyFoto: shutterstock.com/BOKEH STOCK

Jednak najpierw Zgromadzenie Ogólne Sędziów musi wyłonić komisję skrutacyjną, która policzy głosy. Pomimo kilku prób komisji nie wybrano, co oznacza, że procedura wyłonienia kandydatów na stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego wciąż jest na początkowym etapie.

Czytaj więcej
zaradkieiwcz 1200 (1).jpg
Zaradkiewicz: dyskusja nad legitymacją sędziów jest zamknięta

"Wątpliwości i zastrzeżenia"

Komisji skrutacyjnej nie udało się wyłonić pomimo trzech głosowań - dwóch w piątek, kiedy kandydaci nie uzyskali większości głosów, i jednym w sobotę.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] "Wybory konieczne przed upływem kadencji". Zaradkiewicz przestrzega przed paraliżem państwa

Jak poinformował w sobotę po obradach pełniący obowiązki Pierwszego Prezesa SN sędzia Kamil Zaradkiewicz, stało się tak, ponieważ "powstały istotne wątpliwości i zastrzeżenia co do tego, w jaki sposób komisja powołania do liczenia głosów nad powołaniem komisji skrutacyjnej tego obliczenia głosów dokonała". Ta kwestia ma być pierwszym punktem dzisiejszych obrad.

Zasady bezpieczeństwa

Dwudniową przerwę zarządzono też ze względu na konieczność uzupełnienia środków ochrony osobistej dla sędziów: maseczek i rękawiczek oraz odkażenia sal. Z powodu koronawirusa sędziowie obradują w kilku pomieszczeniach. Komunikują się poprzez laptopy i kamery.

Z końcem kwietnia skończyła się kadencja Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf. Przed zakończeniem tej kadencji dwukrotnie był ustalany termin Zgromadzenia Ogólnego, ale z powodu pandemii obydwa terminy zostały odwołane.

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sędzia Stępkowski o sytuacji w SN: tzw. starzy sędziowie uprawiają zaawansowaną obstrukcję

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 18:01
- Tzw. starzy sędziowie mają wciąż większość w Zgromadzeniu Ogólnym sędziów Sądu Najwyższego. Sprawia to, że w drodze głosowania mogą podjąć każdą uchwałę i jednocześnie uniemożliwić podjęcie każdej innej, która im się nie podoba - powiedział sędzia Sądu Najwyższego Aleksander Stępkowski.
rozwiń zwiń