X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Minister cyfryzacji: 180 mln zł na program "Zdalna szkoła +"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 10:00
- Dzisiaj ogłaszamy program "Zdalna Szkoła +". Jego budżet to 180 mln zł. To równowartość 120 tysięcy tabletów lub 51 tysięcy laptopów - powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski. Na tej samej konferencji szef MEN Dariusz Piontkowski przyznał, że kolejna odsłona tego programu, to dla nas bardzo dobra wiadomość.
Audio
  • Minister cyfryzacji o programie "Zdalna szkoła" (IAR)
Marek Zagórski
Marek ZagórskiFoto: Twitter/Ministerstwo Cyfryzacji

Jedynka Dariusz Piontkowski 1200.jpg
Szef MEN: otwarcie szkół zależy od opinii ministra zdrowia

- Do dziś w ramach programu "Zdalna szkoła" wnioski złożyło 98 proc. samorządów (2741 z 2790). Wszystkie zostały rozpatrzone pozytywnie. Z zakupem sprzętu nie trzeba będzie czekać na podpisanie umowy i przelew. Będziemy finansować zakupy poczynione od 16 marca 2020 r. Sprzęt kupuje gmina i wypożycza go uczniom lub nauczycielom, którzy najbardziej go potrzebują - przyznał Marek Zagórski, minister cyfryzacji.

Minister edukacji, Dariusz Piontkowski przyznał z kolei, że "kolejna odsłona programu "Zdalna szkoła", czyli "Zdalna szkoła +" to dla nas bardzo dobra wiadomość". - Takie dofinansowanie funkcjonowało już wcześniej - jak Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, czy portal edukacyjny epodreczniki.pl - mówił.

Kształcenie na odległość ma swoją specyfikę. Nie może polegać tylko na prowadzeniu lekcji online, nie chcemy by uczeń spędzał przed monitorem 6-7 godzin dziennie. Wskazujemy, że nauczyciele powinni stosować różne metody pracy z uczniami. Kształcenie na odległość to ogromny wysiłek nauczycieli, za który chcę podziękować. To wymaga nowej wiedzy, wyjścia poza standardowe przygotowanie do lekcji. To też duże wyzwanie sprzętowe - przyznał szef MEN.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zagrożenie epidemiczne mniejsze niż w sklepie". Szef MEN o maturach

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 14:05
"Zagrożenie epidemiczne w trakcie matury jest mniejsze niż np. podczas zakupów w sklepie" - napisał minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Zgodnie z obecnym harmonogramem egzaminów zewnętrznych, matury mają się rozpocząć za miesiąc - 8 czerwca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MEN: otwarcie szkół zależy od opinii ministra zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 08:29
- Szkoły działają, jednak w formule kształcenia na odległość, tak też dzieje się w większości krajów europejskich - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Dariusz Piontkowski, szef MEN.
rozwiń zwiń