X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Koła gospodyń wiejskich otrzymają wsparcie z budżetu państwa

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2020 03:35
We wtorek senacka komisja rolnictwa zajmie się rządowym projektem ustawy o kołach gospodyń wiejskich. W myśl znowelizowanych przepisów, organizacje te będą mogą liczyć w tym roku na wsparcie z budżetu państwa w wysokości 40 milionów złotych. W środę projekt ustawy przyjął Sejm.
Audio
  • Minister rolnictwa o wsparciu kół gospodyń wiejskich cz. 1 (IAR)
  • Minister rolnictwa o wsparciu kół gospodyń wiejskich cz. 2 (IAR)
Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z kołem gospodyń wiejskich w Sejnach
Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z kołem gospodyń wiejskich w SejnachFoto: Twitter/Kancelaria Premiera

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski zapewnił, że koła gospodyń wiejskich co roku będą otrzymywały wsparcie finansowe z budżetu państwa. Szef resortu przypomniał, że do rozdysponowania będzie 40 milionów złotych. Każde wnioskujące o dotację koło może liczyć na wsparcie w wysokości od 3 do 5 tysięcy złotych, w zależności od liczby członków. - Wielokrotnie o tym mówiłem, zapewniałem, że te środki będą - podkreślił minister Ardanowski.

PAP rolnictwo pole bronowanie 1200.jpg
Ardanowski: jeśli susza będzie się rozwijać, rolnicy nie zostaną pozbawieni pomocy

Ustawa o kołach gospodyń wiejskich została uchwalona w 2018 roku. Minister Ardanowski nazywa koła fenomenem, bo nie spodziewał się takiego odzewu. "W tej chwili około 10 tysięcy kół gospodyń wiejskich zarejestrowało się, w myśl tej nowej ustawy, i prowadzą szeroką, wszechstronną działalność”. Jak mówił, to aktywności związane między innymi z kulturą, tradycją, sportem, zdrowym stylem życia i z lokalną społecznością.

W 2018 roku kołom przyznano 16,5 miliona złotych, rok później było to już niemal 30 milionów. Wsparcie mogą otrzymać koła wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich, prowadzonego przez ARiMR.

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Dera: trwają prace nad prezydenckim projektem ustawy ws. wsparcia gospodarstw rolnych

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2020 12:18
Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera powiedział w Polskim Radiu 24, że ustawa dotycząca rodzinnych gospodarstw rolnych zabezpieczy je i systemowo wesprze. Wczoraj złożenie projektu ustawy w tej sprawie zapowiedział prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wrócił spokój, to zasługa rolników". Prezydent o bezpieczeństwie żywnościowym

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 11:47
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że bezpieczeństwo żywnościowe Polskie jest zasługą polskich rolników. W TVP 1 prezydent podkreślał, że znaczna większość naszej żywności pochodzi z produkcji krajowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa zachęca do wykorzystywania dotacji w celu retencjonowania wody

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 02:44
Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na wielu obszarach Polski mamy do czynienia z suszą hydrologiczną i rolniczą. Jan Krzysztof Ardanowski podkreśla, że Ministerstwo Rolnictwa realizuje program wsparcia rolników indywidualnych, którzy mogliby w swoich gospodarstwach stworzyć możliwości retencji wody.
rozwiń zwiń