X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Łódzkie: testy na koronawirusa bez wysiadania z auta przy wsparciu WOT

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 04:57
Rozpoczyna działalność drugi w Polsce mobilny punkt Test&Go. W pobliżu Opoczna (Łódzkie) pobierane będą próbki do testów na obecność SARS–CoV-2 - zapowiedział mjr Arkadiusz Rubaj z 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Polacy w zetknięciu z pandemią okazują się społeczeństwem zdyscyplinowanym i solidarnym.  Pomoc potrzebującym niosą m.in. żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej (na zdjęciu podczas służby ze Strażą Graniczną).
Polacy w zetknięciu z pandemią okazują się społeczeństwem zdyscyplinowanym i solidarnym. Pomoc potrzebującym niosą m.in. żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej (na zdjęciu podczas służby ze Strażą Graniczną).Foto: terytorialsi.wp.mil.pl

Żołnierze z 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej (9ŁBOT) od początku pandemii pomagają w walce z epidemią. Wspierali m.in. seniorów z domów pomocy społecznej (DPS) w województwie łódzkim, transportowali towary dla mieszkańców poddanych kwarantannie, teraz pomagają w diagnostyce medycznej.

Testy bez wychodzenia z auta

Od wtorkowego poranka łódzcy "terytorialsi" będą obsługiwać mobilny punkt, gdzie od kierowców i pasażerów podjeżdżających samochodów będą pobierać próbki do testów na koronawirusa. Cała procedura nie wymaga wysiadania z aut - podkreśla oficer prasowy 9ŁBOT major Arkadiusz Rubajczyk.

>>>[POLSKIE RADIO 24] "To pierwszy tak duży sprawdzian dla naszej formacji". Płk Marek Pietrzak o walce WOT z koronawirusem

- Z wnioskiem o pomoc w zorganizowaniu i obsłudze punktu pobrań wymazów tego typu zwrócił się wojewoda łódzki. Punkt zlokalizowano w powiecie opoczyńskim, w miejscowości Ostrów 116a przy świetlicy wiejskiej - tłumaczy Arkadiusz Rubajczyk.

Oficer prasowy dodaje, że punkt jest bezpieczny i kierowane tam mają być tylko osoby wytypowane przez służby sanitarne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
mobliny Punkt pobrań WOT TT-663.jpg
Szef MON: pierwszy mobilny punkt pobrań próbek do testów na koronawirusa już działa

Zasada potoku

- Opoczyński SANEPID skieruje tam osoby objęte kwarantanną z terenu powiatu, tj. przede wszystkim policjantów, strażaków, pracowników służby zdrowia - mówi Arkadiusz Rubajczyk i zapewnia, że żołnierze 9ŁBOT zostali wcześniej przeszkoleni zgodnie z procedurą medyczną, a od kilku dni pomagają lekarzom przy pobieraniu próbek do testów na SARS–CoV-2 dla pracowników DPS w regionie.

Punkt niedaleko Opoczna został zorganizowany zgodnie z zasadą tzw. potoku. Na głównym placu, gdzie kierowane będą auta, są wyznaczone strefy: oczekiwania, ewidencyjna, badań, odpoczynku oraz odkażania. Cała procedura potrwa nie więcej niż 10 minut.

Takich punktów będzie więcej

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak postanowił, że Siły Zbrojne mają być gotowe do stworzenia pięciu takich mobilnych punktów Test&Go. Pierwszy z nich uruchomiono w poniedziałek w wielkopolskim Krotoszynie.

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojskowa Forma online. Żołnierze i sportowcy zapraszają do ćwiczeń

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 13:49
W internecie rozpoczęła się akcja "Wojskowa Forma online - Ćwicz z nami!". Dzięki niej w każdy wtorek i czwartek będzie można ćwiczyć i dbać o formę z polskimi sportowcami, którzy są też żołnierzami Wojska Polskiego.
rozwiń zwiń