X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zdalne nauczanie. TVP przedstawiło nową ofertę skierowaną do maturzystów

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 22:09
"Repetytorium Maturzysty" to nowa oferta TVP skierowana do maturzystów, mająca pomóc im w przygotowaniu się do egzaminów. Emisja programu ruszyła w poniedziałek rano w TVP HD. Nagrania dostępne są też na platformie vod.tvp.pl. Partnerem projektu jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Lincoln Beddoe

Jak informuje resort edukacji, codziennie od poniedziałku do piątku od godziny 10.20 w TVP HD (z powtórką w TVP Rozrywka) będą emitowane 70-minutowe audycje z wybranymi zagadnieniami z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, fizyki, chemii, historii, geografii, biologii i wiedzy o społeczeństwie, na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Każda lekcja potrwa 20 minut. Nagrania dostępne są też na platformie vod.tvp.pl.

edukacja 1200.jpg
Zdalne nauczanie podczas pandemii

Nowa jakość lekcji

Lekcje w ramach "Repetytorium Maturzysty" prowadzą doświadczeni specjaliści w swoich dziedzinach, nauczyciele m.in. z XXXIII LO im. Mikołaja Kopernika w Warszawie, XVIII LO im. Jana Zamoyskiego w Warszawie i XXVII LO im. Tadeusza Czackiego w Warszawie. Lekcje z języka angielskiego poprowadzą native speakerzy.

MEN podaje też, że w nowym cyklu wystąpią także psycholog oraz trener personalny, którzy podpowiedzą maturzystom, jak radzić sobie ze stresem podczas egzaminu. Będzie także czas na przeprowadzenie specjalnych treningów wspomagających zapamiętywanie dużych ilości materiału. Każdy maturzysta będzie mógł przesłać pytania dotyczące omawianego materiału w formie plików wideo. Odpowiedzą na nie eksperci prowadzący zajęcia.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Minister edukacji: nie widzę powodu, by uczniowie musieli siedzieć w maseczkach podczas egzaminu

Lekcje realizowane są w warszawskim Centrum Nauki Kopernik i będą wzbogacone materiałami archiwalnymi z zasobów TVP oraz baz Narodowego Centrum Kultury i Instytutu Pamięci Narodowej.

MEN przypomina, że jednocześnie na antenach TVP cały czas emitowana będzie "Szkoła z TVP" w odświeżonej formule dla klas podstawowych i ponadpodstawowych, dostępna na kanałach: TVP3, TVP Historia, TVP Rozrywka, TVP Sport i TVP Kultura. Partnerem projektu jest Fundacja PGNiG.

Przesunięte egzaminy

W związku z epidemią koronawirusa od połowy marca zawieszone są zajęcia stacjonarne w szkołach. Lekcje prowadzone są zdalnie. Przesunięte zostały też terminy egzaminów zewnętrznych, w tym matur, które miały rozpocząć się 4 maja.

egzamin szkoła 1200 free
Matura z WOS-u. Jak czytać teksty i tabele ze zrozumieniem?

24 kwietnia minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski poinformował, że zgodnie z nowym harmonogramem egzaminów zewnętrznych, matury w tym roku rozpoczną się 8 czerwca. Sesja potrwa do 29 czerwca. Będą przeprowadzone tylko egzaminy pisemne. W tym roku nie będzie egzaminów ustnych. Termin dodatkowy egzaminu maturalnego, dla tych abiturientów, którzy nie będą mogli przystąpić do egzaminów w czerwcu, jest zaplanowany od 8 do 14 lipca br.

Wyniki egzaminu maturalnego w terminie głównym i dodatkowym będą znane do 11 sierpnia br. Egzamin poprawkowy dla tych maturzystów, którzy nie zdadzą jednego z egzaminów obowiązkowych odbędzie się 8 września, jego wyniki zostaną podane do 30 września.

Obowiązki abiturientów

Maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki na poziomie podstawowym, a ponadto do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z grupy tzw. przedmiotów do wyboru - może ich wybrać maksymalnie sześć. Egzaminy z przedmiotu do wyboru zdaje się na poziomie rozszerzonym. Abiturienci muszą przystąpić także do dwóch egzaminów ustnych: z języka polskiego i języka obcego. Maturzyści ze szkół dla mniejszości narodowych mają jeszcze dwa dodatkowe obowiązkowe egzaminy - pisemny i ustny z języka ojczystego.

1200_premier_FB.jpg
Premier poprowadził zdalną lekcję historii. "Dziękuję za świetne przygotowanie"

PAP

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bezpieczeństwo w czasie egzaminów. Szef MEN: powstaną specjalne wytyczne

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 16:51
- Gdy będziemy zbliżali się do terminu egzaminów, poinformujemy o wytycznych, które będą dotyczyć m.in. dopuszczalnej liczby uczniów w sali czy składu komisji - powiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szkoły zamknięte do 24 maja. Ministerstwo podało termin podjęcia decyzji ws. zasiłków opiekuńczych

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 06:45
Rząd przedłużył pobieranie zasiłków opiekuńczych do 3 maja, ale szkoły i placówki oświatowe mają być zamknięte do 24 maja. We wtorek lub w środę rząd ma ogłosić, czy od początku przyszłego tygodnia zostaną przyznane kolejne zasiłki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nauczyciel online. Jak zmieniło się nauczanie w czasie pandemii?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 20:57
Szkolne lekcje od kilku tygodni odbywają się w wersji online. Nauczyciele na własną rękę muszą dbać o to, by móc je przeprowadzić w atrakcyjnej dla uczniów formie. Jak to robią i czy im się to udaje?
rozwiń zwiń