X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Był nie tylko odważnym człowiekiem". Premier wspomina Kornela Morawieckiego

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 13:30
"Dzisiaj Ojciec, gdyby żył, miałby 79 lat. Był nie tylko odważnym człowiekiem i wielkim polskim patriotą, ale dla nas był po prostu ciepłym, dobrym i kochanym Tatą" - napisał we wspomnieniu o Kornelu Morawieckim premier Mateusz Morawiecki.
Kornel Morawiecki
Kornel MorawieckiFoto: PAP/Rafał Guz
morawiecki_junior_senior.jpg
"Ojciec żył dla Polski". Premier dziękuje za pamięć o Kornelu Morawieckim

Premier przypomniał w swoim wpisie na Facebooku, że Kornel Morawiecki urodził się w Warszawie w 1941 r., "w dniu Święta Konstytucji Trzeciego Maja, dokładnie 150 lat po jej uchwaleniu".

kornel morawiecki 1200 pap.jpg
Powstał dokument o Kornelu Morawieckim. Premier obejrzał go jako jeden z pierwszych

"Przy ognisku zbierali się nasi przyjaciele i znajomi..."

"W czasach PRL, kiedy nie było oficjalnych obchodów święta Konstytucji, organizowaliśmy w naszym wiejskim domu spotkania towarzyskie. Przy ognisku zbierali się nasi przyjaciele i znajomi, by wspólnie obchodzić urodziny Ojca, a przy okazji dyskutować, także na tematy związane z ustrojem Polski, a więc i Konstytucją" - napisał Mateusz Morawiecki.

"Śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, w tym powszechnie znany Mazurek Trzeciego Maja. Ojcu życzyliśmy zdrowia, wytrwałości w działaniu i nadziei, by kolejne urodziny były obchodzone wspólnie w wolnej Polsce" - wspominał.

Premier podkreślił, że "w tym roku po raz pierwszy 3 maja nie mogliśmy Mu złożyć życzeń, ale wspominaliśmy Go ze wzruszeniem". "Był nie tylko odważnym człowiekiem i wielkim polskim patriotą, ale dla nas był po prostu ciepłym, dobrym i kochanym Tatą" - napisał premier.

***

Kornel Morawiecki urodził się 3 maja 1941 r. w Warszawie. Z wykształcenia był fizykiem. W PRL działał w opozycji demokratycznej, był założycielem i przywódcą Solidarności Walczącej, marszałkiem seniorem Sejmu VIII kadencji.

Zmarł 30 września 2019 r.

pb

Czytaj także

"Dostrzeżono krzywdę ludzi pracy". Andrzej Kołodziej o powstaniu Wolnych Związków Zawodowych

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 07:00
42 lata temu, 29 kwietnia 1978 r. w Gdańsku powstał Komitet Założycielski Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, dając początek robotniczemu ruchowi, który rozpoczął strajk w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 r. - Sam pracowałem w Stoczni Gdańskiej i dość szybko po powstaniu Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża dołączyłem do tego grona - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Kołodziej, działacz Wolnych Związków Zawodowych.
rozwiń zwiń