X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Był nie tylko odważnym człowiekiem". Premier wspomina Kornela Morawieckiego

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 13:30
"Dzisiaj Ojciec, gdyby żył, miałby 79 lat. Był nie tylko odważnym człowiekiem i wielkim polskim patriotą, ale dla nas był po prostu ciepłym, dobrym i kochanym Tatą" - napisał we wspomnieniu o Kornelu Morawieckim premier Mateusz Morawiecki.
Kornel Morawiecki
Kornel MorawieckiFoto: PAP/Rafał Guz
morawiecki_junior_senior.jpg
"Ojciec żył dla Polski". Premier dziękuje za pamięć o Kornelu Morawieckim

Premier przypomniał w swoim wpisie na Facebooku, że Kornel Morawiecki urodził się w Warszawie w 1941 r., "w dniu Święta Konstytucji Trzeciego Maja, dokładnie 150 lat po jej uchwaleniu".

kornel morawiecki 1200 pap.jpg
Powstał dokument o Kornelu Morawieckim. Premier obejrzał go jako jeden z pierwszych

"Przy ognisku zbierali się nasi przyjaciele i znajomi..."

"W czasach PRL, kiedy nie było oficjalnych obchodów święta Konstytucji, organizowaliśmy w naszym wiejskim domu spotkania towarzyskie. Przy ognisku zbierali się nasi przyjaciele i znajomi, by wspólnie obchodzić urodziny Ojca, a przy okazji dyskutować, także na tematy związane z ustrojem Polski, a więc i Konstytucją" - napisał Mateusz Morawiecki.

"Śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, w tym powszechnie znany Mazurek Trzeciego Maja. Ojcu życzyliśmy zdrowia, wytrwałości w działaniu i nadziei, by kolejne urodziny były obchodzone wspólnie w wolnej Polsce" - wspominał.

Premier podkreślił, że "w tym roku po raz pierwszy 3 maja nie mogliśmy Mu złożyć życzeń, ale wspominaliśmy Go ze wzruszeniem". "Był nie tylko odważnym człowiekiem i wielkim polskim patriotą, ale dla nas był po prostu ciepłym, dobrym i kochanym Tatą" - napisał premier.

***

Kornel Morawiecki urodził się 3 maja 1941 r. w Warszawie. Z wykształcenia był fizykiem. W PRL działał w opozycji demokratycznej, był założycielem i przywódcą Solidarności Walczącej, marszałkiem seniorem Sejmu VIII kadencji.

Zmarł 30 września 2019 r.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dostrzeżono krzywdę ludzi pracy". Andrzej Kołodziej o powstaniu Wolnych Związków Zawodowych

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 07:00
42 lata temu, 29 kwietnia 1978 r. w Gdańsku powstał Komitet Założycielski Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, dając początek robotniczemu ruchowi, który rozpoczął strajk w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 r. - Sam pracowałem w Stoczni Gdańskiej i dość szybko po powstaniu Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża dołączyłem do tego grona - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Kołodziej, działacz Wolnych Związków Zawodowych.
rozwiń zwiń