X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: Polska wychodzi obronną ręką z trudnej sytuacji epidemii

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 14:44
- Aby uchronić społeczeństwo przed skutkami epidemii musimy działać razem. Potrzebujemy ładu i porządku, a nie destabilizacji i kłótni, potrzebujemy zaufania, solidarności i współpracy - mówił w wystąpieniu z okazji 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja prezydent Andrzej Duda.
Audio
  • Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy z 3 maja 2020 roku (Jedynka)
Cały czas obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust
Cały czas obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ustFoto: East News/Mateusz Jagielski
prezydent andrzej duda oficjal ładne free tt 1200.jpg
Prezydent: w obecnym, trudnym czasie potrzebujemy ładu i jedności, które chroni konstytucja

Prezydent ocenił, że "dzięki sprawnym planowym działaniom Polska wychodzi obronną ręką z trudnej sytuacji epidemii". Podkreślał zagrożenie epidemii zarówno dla zdrowia i życia ludzi, jak i gospodarki i życia społecznego.

- Jestem pod głębokim wrażeniem tego, jak wspaniale Polacy zachowują się w obliczu pandemii. Chcę dziś z serca państwu za to podziękować. Jesteśmy narodem mądrym i dojrzałym. Jesteśmy słusznie dumni ze swoich osiągnięć. Kochamy wolność, chcemy korzystać ze swobód, rozwijać się, bogacić, cieszyć się własnym życiem - mówił Andrzej Duda.

Koronawirus Polska 1200 PAP.jpg
W Polsce wyzdrowiało ponad 3,9 tys. osób. 318 nowych zakażeń, 15 zgonów

- Gdy stanęliśmy przed tak wielkim wyzwaniem, z którym możemy uporać się tylko wspólnie, to zachowujemy się rozsądnie, jesteśmy zdyscyplinowani, mobilizujemy się i pomagamy sobie nawzajem w codziennych trudnościach - dodał.

"Musimy dalej działać razem"

- Jestem pewien, że tak będzie też w kolejnych dniach i tygodniach - ile tylko czasu będzie potrzeba, by uchronić społeczeństwo przed najgorszymi skutkami epidemii. By to osiągnąć, musimy dalej działać razem. Potrzebujemy jedności i współpracy, a nie wrogości i konfliktu. Musimy razem patrzeć na wspólne dobro, a nie kierować się partykularnymi interesami. Potrzebujemy ładu i porządku, a nie destabilizacji i kłótni. Potrzebujemy zaufania i solidarności, a przede wszystkim - współpracy - stwierdził prezydent.

***

Nie można nosić masek ochronnych dłużej niż kilkadziesiąt minut (opr. Maria Samczuk/PAP) Nie można nosić masek ochronnych dłużej niż kilkadziesiąt minut (opr. Maria Samczuk/PAP)

pb

Czytaj także

Media: Polska radzi sobie z pandemią lepiej niż niektóre zamożniejsze kraje europejskie

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 10:11
"Ogłoszone w czwartek przez rząd zniesienie ograniczeń związanych z COVID-19 unaoczniło fakt, że Polska i inne kraje Europy Środkowej wykonała lepszą robotę w zwalczaniu wirusa, niż niektóre zamożniejsze kraje zachodnie" - pisze portal The First News. - Można uznać, że reakcja polskiego rządu była adekwatna i przyniosła sukces - sekunduje prof. dr hab. Andrzej Pająk, szef Katedry Epidemiologii i Badań Populacyjnych UJ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie gwarantuje wyleczenia z COVID-19". Szef polskiej misji medycznej w USA o leku remdesivir

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 11:40
- Remdesivir to nie jest lek, który całkowicie blokuje możliwość rozprzestrzeniania się wirusa w organizmie pacjenta - mówił w niedzielę w TV Republika dowódca polskiej misji szkoleniowo-medycznej w Chicago kpt. dr n. med. Jacek Siewiera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Fedorowski o koronawirusie: udało się wypłaszczyć krzywą zachorowań

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 11:30
- Jesteśmy ciągle w fazie, gdzie zachorowania na koronawirusa są. Trzeba pamiętać o dystansie między sobą i higienie - mówił epidemiolog prof. Jarosław J. Fedorowski.
rozwiń zwiń