X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Rodzinne gospodarstwa, walka z suszą i unijne dopłaty. Prezydent Andrzej Duda o wsparciu dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 12:43
- W najbliższym czasie przygotuję i złożę w polskim parlamencie ustawę o rodzinnym gospodarstwie rolnym, która będzie m.in. określała formy wsparcia państwa dla tego typu gospodarstw - zapowiedział w piątek prezydent Andrzej Duda. Dodał, że polskie rolnictwo wymaga wszechstronnej pomocy państwa.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Piotr Wawrzyniuk/Shutterstock.com

duda_1200.jpg
Program na II kadencję. Telekonwencja prezydenta Andrzeja Dudy

- W najbliższym czasie przygotuję i złożę w polskim parlamencie ustawę, właśnie o rodzinnym gospodarstwie rolnym, wskazującą na to, w jaki sposób państwo powinno podchodzić do tego rodzinnego gospodarstwa rolnego i jakie formy wsparcia powinny stanowić standardowe dla tego gospodarstwa rodzinnego zabezpieczenie - powiedział prezydent Duda w piątek podczas konwencji programowej.

Zdaniem prezydenta, "polska wieś wymaga nadal wszechstronnej opieki i wsparcia ze strony państwa". - Polskie rodzinne gospodarstwo rolne to jest fundament naszej gospodarki, o nim trzeba zawsze pamiętać - podkreślił prezydent.

Duda przekazał, że jeżeli chodzi o zeszłoroczną suszę, "polskie państwo stanęło na wysokości zadania, właściwie, jak nigdy dotąd". - Ponad 90 proc. polskich rolników otrzymało odszkodowania za wywołane suszą straty w zeszłym roku. Pozostało jeszcze te niecałe 10 proc. do wypłacenia. Ja mam tego świadomość i apeluję o to, by te pieniądze zostały jak najszybciej wypłacone - powiedział Duda.

Dążenie do nowoczesności

Prezydent mówił o tym, że polska wieś nie tylko kultywuje tradycje, ale także dąży do nowoczesności. -Polska wieś to ludzie, którzy chcą być wyposażeni w nowoczesny sprzęt i uprawiać żywność o najwyższej jakości - powiedział.

Duda wskazał na znaczącą rolę kół gospodyń wiejskich, które kultywują tradycje. - Te mamy, te córki, które w tych gospodarstwach są, to one dzisiaj należą do kół gospodyń wiejskich. To one przechowują naszą tradycję, słuchając swoich mam, babć. To one chcą kultywować te obyczaje, to one są dobrze wychowane, to one obok nowoczesności - którą chcą mieć w kuchni - chcą również mieć tradycyjny strój, chcą gotować tradycyjne potrawy - tłumaczył prezydent.

Jak dodał, satysfakcją dla niego jest to, że powstała specjalna ustawa, "która w tak ogromnym stopniu koła gospodyń wiejskich upodmiotowiła", prawnie i stworzyła też możliwość pozyskiwania środków na ich finansowanie.

"Dopłaty dla rolników takie, jak średnia unijna"

- Chcę zapewnić polskich rolników, że będę robił wszystko, aby dopłaty bezpośrednie były takie jak średnia unijna - mówił w piątek prezydent Andrzej Duda. Apelował o nowy program retencji w Polsce.

twitter free andrzej duda 1200.jpg
Prezydent: nie ma uzasadnienia, by wprowadzić którykolwiek ze stanów nadzwyczajnych

Prezydent zapewnił polskich rolników w swoim przemówieniu, że będzie robił wszystko, aby dopłaty bezpośrednie w Polsce były takie, jak średnia unijna. Dodał, że rozmawiał z ministrem rolnictwa, by także zaliczki na dopłaty bezpośrednie były wypłacane rolnikom wcześniej.

Andrzej Duda wyrażał nadzieję, że branża turystyczna będzie mogła niebawem wrócić do normalnego funkcjonowania. Zapewnił, że władze będą robiły wszystko, aby ratować branżę turystyczną wobec kryzysu wywołanego koronawirusem.

Andrzej Duda przekonywał, że wobec kryzysu suszy potrzebny jest program retencji w Polsce. Mówił, że w kraju jest obecnie 100 zbiorników retencyjnych, a w Hiszpanii jest 1900 zbiorników.

Zapowiedział budowę dziewięciu wielkich zbiorników retencyjnych, a także szeregu małych. - Musimy zmienić podejście do wody w Polsce - powiedział Duda. Podkreślał, że wodą trzeba lepiej gospodarować i ją oszczędzać. Powiedział, że na gospodarkę wodną przeznaczone zostanie przez najbliższe lata ponad 157 milionów złotych w ramach programu retencji.

- Polskie rolnictwo wymaga pomocy ze strony państwa i polskie rolnictwo będzie tę pomoc otrzymywało - podkreślał prezydent.


pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak