X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: nie ma uzasadnienia, by wprowadzić którykolwiek ze stanów nadzwyczajnych

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 20:20
Prezydent Andrzej Duda oświadczył, że zgodnie z konstytucją wybory prezydenckie powinny odbyć się w maju tego roku. Podczas czatu z internautami na Facebooku ubiegający się o reelekcję prezydent stwierdził, że dziś nie ma uzasadnienia, by wprowadzić którykolwiek ze stanów nadzwyczajnych, co oznaczałoby przesunięcie daty głosowania.
Audio
  • Prezydent: wybory powinny się odbyć między 3 a 23 maja, to jest konstytucyjny, podstawowy czas (IAR)
  • Prezydent: nie ma innej drogi (IAR)
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: Jakub Szymczuk/KPRP

EN_palac1200.jpg
IBRIS: ogromna przewaga Andrzeja Dudy nad pozostałymi kandydatami

Andrzej Duda przypomniał, że termin wyborów zgodnie z konstytucją wyznaczyła w lutym marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Jak wyjaśnił, według ustawy zasadniczej głosowanie zarządza się na dzień przypadający nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed upływem kadencji urzędującego prezydenta.

Prezydent stwierdził, że każde inne zarządzenie wyborów byłoby złamaniem "podstawowego przepisu konstytucyjnego" w tym zakresie, czyli artykułu 128 ustęp 2.

Andrzej Duda mówił, że on sam nie prze do wyborów 10 maja. - Mam nadzieję, że nie będzie naciągania konstytucji - powiedział prezydent, przypominając, że opozycja odrzuciła propozycję wydłużenia kadencji głowy państwa o 2 lata.

🔴 NA ŻYWO | Q&A #DUDA2020 🇵🇱

Opublikowany przez Andrzeja Dudę Środa, 29 kwietnia 2020

"Nie ma uzasadnienia dla stanu nadzwyczajnego"

- Nie ma dzisiaj innej normalnej drogi do przesunięcia terminu wyborów, chyba że mielibyśmy sytuację, w której uzasadnione byłoby wprowadzenie któregokolwiek ze stanów nadzwyczajnych, ale w moim przekonaniu dzisiaj takiego uzasadnienia nie ma - ocenił prezydent.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] "Proponujemy najbezpieczniejszą formę wyborów". Premier o głosowaniu korespondencyjnym

Pytany o formę głosowania Andrzej Duda powiedział, że prezydent nie uczestniczy w przygotowaniu wyborów, ani też nie jest organizatorem wyborów.

Prezydent stwierdził jednocześnie, że w przypadku niedawnych wyborów korespondencyjnych w Bawarii udało się zachować tajność głosowania poprzez podzielenie komisji na te zliczające frekwencję oraz poszczególne głosy.

kstar, mbl

Czytaj także

Szef Solidarności: prezydent pokazał, że jest człowiekiem dialogu, zasługuje na kolejną kadencję

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 21:25
- Nie ma żadnych wątpliwości, że prezydent Andrzej Duda jest człowiekiem dialogu, człowiekiem solidarności i uważamy, że zasługuje na to, aby piastować swoją funkcję przez kolejne pięć lat - ocenił w wywiadzie dla tysol.pl przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zadaj pytanie prezydentowi. Sesja Q&A z Andrzejem Dudą

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 06:00
Prezydent Andrzej Duda znów odpowie na pytania internautów. O godzinie 18.00 na oficjalnym profilu prezydenta w serwisie Facebook rozpocznie się sesja w formule Q&A, czyli pytań i odpowiedzi. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezentacja programu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy. Znamy datę

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 18:30
W najbliższy piątek starający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda przedstawi program wyborczy na kolejną kadencję - dowiedziała się w środę PAP w sztabie wyborczym.
rozwiń zwiń